svbkrivanska
05.12.21,10:52
Ahojte všetci, potrebujem súrne radu.
Som predseda v bytovom dome. Sme dvoj bytovka v prvom vchode 4byty a v druhom vchode 4byty. Byt som kúpila od svojich rodičov a keďže v minulosti tu fungovali vzťahy na základe nejakých ústnych dohôd neviem si rady so susedom ktorý si robí stále po svojom aj napriek môjmu upozorneniu.

V bytovom dome sa v pivničných priestoroch nachádzajú spoločne priestory, ktoré kedysi boli sušiaren a pracovna. Dotyčný sused si zmyslel ze tieto priestory patria jemu lebo pod strechou sme si 2vrchné byty urobili malé izby.
Kedysi si rodicia bytov dohodli samozrejme iba ústne bez akýchkoľvek zmlúv, ze sused na vrchnom poschodí si môže urobiť hore pod strechou izbu a ten mu na oplátku nechá pivnicu. Čiže som ich upozornila že sa jedná o pivnicu a nie o celý spoločný priestor s príslušnou susiarnou. Napriek tomu začal tento celý priestor zamykat a začal tam niečo robiť lebo často odtiaľ počujem vŕtačku a pravdepodobne aj zbijacku. Už som ho bola upozorniť ze nemôže toto robiť ale neprestal. Prosím viete mi poradiť co mam ďalej, lebo odporučiť niekoho s kým sa viem poradiť?
Ďakujem Mária
ivka70
05.12.21,10:55
mate spolocenstvo vlastnikov bytov?
treba to riesit v rami neho, aj dostavane izby na povale dat do poriadku, stavebnym konanim, zmenou na katastri aj nahradu ostatnym susedom, ktori taku moznost nemaju ...lebo tie izby su vlastne spolocny priestor, ktory vyuziva len jeden zo spoluvlastnikov. Rovnako ako ta pracovna a susiaren ... cize nemozes chciet ty vyuzivat nad ramec svojho vlastnickeho prava a susedovi toto pravo upierat ....