Marek43
06.12.21,16:34
Ahoj.
Mám v centre obce pozemok so starším domom vo svojom vlastníctve, so všetkými IS (voda, plyn, el.) V dome žijeme.
Dom je starší a chceli by sme sa do budúcna presťahovať takže väčšia rekonštrukcia by bola naškodu. Napadlo ma riešenie kontajnerom. Ide mi len o to čo nato legislatíva. Kontajnerový dom by bol uložený na už existujucom betonovom podklade alebo na lôžku z makadámu bez pevného spojenia so semou, pozostával by zatial z dvoch kontajnerov celkovo 12x5m, umiestnený 3metre od hranice so susedným pozemkom. Bol by robený na plnohodnotné bývanie, (voda, kurenie, el.) Strecha by bola riešená plochá, najlepšia tzv. "Živá". Kontajnery by k sebe boli spojené rozoberatelne pre možnosť prenosu na iný pozemok na ktorom tak isto bude legálna stavba so všetkými IS. Avšak ako hlavná obytná stavba by bol stále ten starý dom, bez možnosti ho demolovať.
Ako sa to rieši v takomto prípade, čo treba nahlásiť a aké povolenia vybaviť.

Som vďačný za každú radu. Dík. ;)
misoft
06.12.21,15:38
https://www.petrzalka.sk/oblasti/stavebny-poriadok/ako-postupovat-pri-vystavbe-a-rekonstrukcii-kontajnerovych-stojisk/
Ale! 12x5=60m2! Takže by bolo potrebné povolenie. A navyše - napojený na inžinierske siete!
buchač
06.12.21,16:28
Marek43 (Dnes 17:43) Áno, ale je to predsa prenosné.
=================
No a teraz čo ?

Nešpekuluj ... aj tak sa nevyhneš konaniu na stavebnom úrade.
Marek43
06.12.21,16:45
No dobre, ani tomu sa nebránim, ako to je ale so stavebným okolo kontajneru ? Čo všetko sa bude riešiť a načo sa prirpaviť keď kontajner ako taký je ako keby hrubá stavba. Máte s tým skúsenosť ? Dik
buchač
06.12.21,16:55
Nie nemám s tým skúsenosť a ani nemienim.
Do nejakých ujovín sa rozhodne nemienim púšťať.

Stavebné konanie ? Na gooooogle je toho plno....alebo osobná návšteva vydá viac ako vypisovanie na nete.
Marek43
06.12.21,17:01
Nepúšťaj, nie každý nato má.
Jo, tak si neikoho nájdem.
buchač
06.12.21,17:13
Som vďačný za každú radu ale niesom zvedavý na zbytočné kecy a názor, Dík.
Marek43 (Dnes 19:01) Nepúšťaj, nie každý nato má.
Jo, tak si neikoho nájdem.
========================
1. Tak nekecaj zbytočne !
2. Si si pomýlil Poradu z vyhľadávačom ?
3. Si uvedom, že tu sa radí zadarmo...ALE šak zaplať a dám ti komplet info....pošlem ti číslo účtu ?
4. Tam kde ty začínaš, iní už končia
5. ...a nebuď silno múdry..ešte veľa halušiek musíš popapať, aby si na mňa mal.


P.S.:
Sa neposer s nejakým blbým kontajnerom...len debil by si ho dal ku starému domu.
Marek43
06.12.21,17:16
Uuuuu poradiť nevie ale plače to hneď... tak papaj haluštičky ;)
Marek43
06.12.21,17:18
A len debil by tu žebral o peniaze za radu ktoru an ienvie dať.... ale nemusíš hneĎ závidieť, aj ty raz budeš niečo mať, a nie len tu machrovať...
Marek43
06.12.21,17:29
Vedel by si prosímťa poradiť ohladom SP pre kontajner ?
ivka70
06.12.21,18:25
Normalna stavba. Podstatne je zmerat celkovu vymeru pozemku, ci ti zastavanost oboch "domov" neprekroci max. povolene percento zastavanosti. Lebo ak ano, stavebne povolenie ti nedaju.

A potom vybavit vsetko ako pri inej stavbe.
Marek43
06.12.21,19:52
Toto je cenná rada pre odrazenie. Ďakujem :)