Evica267
07.12.21,20:36
Dobry den. Nikde neviem najst, ci mam narok na vyssi rodicovsky prispevok ak sice narok na materske mam, ale nechcem ho poberat, nakolko nechcem odist zo zamestnania ani na par dni. Dakujem. Zatial som sa nedopatrala odpovede ani na urade prace.
Mila123
07.12.21,19:40
ako to nechcem? porodíte cez riadnu dovolenku? ak sa materská dovolenka zo SP nepoberá, nevznikne nárok na vyšší RP
Evica267
07.12.21,19:41
Ide o dieta v nahradnej starostlivosti. Ma uz dva roky.
Mila123
07.12.21,19:59
ok, tak choďte na MD cez víkend, , stačí jeden deň MD, alebo iba jeden týždeň...... a budete mať nárok na vyšší RP, nárok na MD vám vznikne odo dňa prevzattia dieťať do starostlivosti.....
Evica267
07.12.21,20:09
Ja som si podala na irade prace ziadost na rodicovsky. To samozrejme mozem stiahnut a podat si na soc.poistovni na md ale co v zamestnani? Ja pracujem aj cez vikendy. Som profesionalny rodic. Nasa pracovna doba je nepretrzita. Keby nastupim na md museli by sa profi deti vratit do cdr. Neviem si predstavit tu administrativu okolo. Zasa viete kazda koruna dobra. Chceme tomu dietatu setrit prave taketo prispevky co dostanem naviac.
Evica267
07.12.21,20:11
Myslela som, ze proste ked pracujem a mam narok na materske, tak bude rodicovska vyssia automaticky. Ak nie prezijem to, len je to take nespravodlive.
Mila123
07.12.21,20:17
priznávam sa, neviem ako funguje profesionálny rodič, čo je cdr, a šetrenie € maličkému dieťaťku, ktoré má 2 roky? pri hyperinflácií??? za mňa to určite nie je dobré rozhodnutie........
manžel je tiež profirodič?
Evica267
07.12.21,20:24
Mam partnera a kedze spolocne zverene dieta moze byt len mamzelom, tak maly je zvereny len mne. Cdr je centrum pre deti a rodiny, po starom detsky domov . A profesionalny rodic je zamestanec, ale svoju pracu vykonava doma, kde sa stara zvacsa o dve deti z detskeho domova, aby vyrastali v rodine. Dakujem a zelam pekny zbytok vecera. Napisem ako rozhodli urady. Zatial cakam vyse mesiaca a ziadne vyjadrenie neprislo.