Lukas.
09.12.21,08:03
Dobry den,

Rad by som sa opytal ako spravit inventuru ak mam nejake polozky na systeme MK Soft co pouzivame v praci do minusu alebo aj do plusu..

Sklad som prepocital a nieco nam sedi no nieco nie, tak ze v skutocnosti mame niecoho viacej alebo menej tak isto na systeme mam nieco do minusu ale realne mam to do plusu.

Potreboval by som nejaku radu lebo neviem si pomoct totiz rad by som tu inventuru nejako spravil.

Ano viem ze pololzky ktore su v minue sa nemozu prenasat do buduceho kalendarneho roka ale potrebujem to nejako upravit na systeme.

Este mam otazku ak pride kontrola z danoveho ma pravo si prepocitat stav jednej polozky napriklad.. ? Na systeme 10 kusov v skutocnosti 7 kusov.

Moj sef si je vedomi ze nieco je v minuse tak ze povedzme v strate ale zase mame nieco aj do plusu tak by sa to malo realne neako vyrovnat.

Mohol by som povedzme upravit prijemky vydajky ze som nieco prijal viac menej a tak si to upravit na stav realny realnemu poctu produktov ale to by bol zasah do danoveho dokumentu.Dodak na prijem tovaru by nam nesedel...

Za kazdu radu dakujem a prajem peny den.
ivka70
09.12.21,07:10
Dodavatel SW ma k inventure navod, cital si ho?
https://www.mksoft.sk/pdf/inventura.pdf
buchač
09.12.21,07:10
Jednoduché jak facka.

- čoho je naviac, vezmeš domov
- čoho je menej, dáš do spotreby...a to s tým, že dáš vyšší počet.
Takže bude materiálu naviac...a to si vezmeš domov.
:D :D :D :D :D