jozko78
11.12.21,13:04
Dobry den,

pred par dnami som kupil plavajucu podlahu, ktora vsak vykazuje defektnu povrchovu upravu. Na jednotlivych dieloch nie je dobre urobena laminacia. Chcem sa preto opytat, ci mozem za tento tovar ziadat vratenie penazi, alebo musim napr. akceptovat len vymenu tovaru, ktory uz bude v poriadku. Kedze tovar, ktory som zakupil nie je v pozadovanej kvalite, nemam teda doveru v tuto znacku. Preto nemam zaujem o vymenu, ale len o vratenie penazi. Je to mozne ? dakujem.
S pozdravom Jozko.
Tweety
11.12.21,12:15
Najprv si musíš uplatniť reklamáciu a zistíš ako bude vybavená. Môže byť a novým tovarom rovnakej značky, inej značky ale môže byť aj tak, že vrátia jurášiky(ale to nie je zo zákona povinnosťou).
jozko78
11.12.21,12:37
Dakujem za odpoved .. v pondelok idem na predajnu tovar reklamovat. Len som chcel dopredu vediet ake mam moznosti. Este raz dik.
buchač
11.12.21,14:15
Podlahu si nepozrel na predajni, lebo sa nedalo z dôvodu jej zabalenia...či ?
Lebo ak je tomu takto, tak podlahu nech si predajca berie do svojho domu/bytu.
Ak by sa tomu priečil, tak volaj rovno na SOI...
Reklamácia podlahy samotnej prichádza do úvahy až po jej položení.
---------------------------------------
PLATÍ :
Bezplatná dvojročná záruka (zákonná záruka) na všetok tovar

Bez ohľadu na to, či ste si tovar kúpili cez internet, v obchode alebo prostredníctvom zásielkového predaja, máte vždy právo na minimálne dvojročnú bezplatnú záruku.

Táto dvojročná záručná lehota je vaše minimálne právo, pričom vnútroštátne pravidlá vo vašej krajine vám môžu poskytnúť osobitnú ochranu.

Ak je tovar, ktorý ste kúpili kdekoľvek v EÚ, chybný, nezodpovedá opisu alebo nie je funkčný, predajca je povinný ho bezplatne opraviť alebo vymeniť, resp. vrátiť vám plnú kúpnu cenu alebo poskytnúť zľavu na výrobok.

Zvyčajne môžete požiadať o úplné alebo čiastočné vrátenie peňazí len vtedy, keď oprava alebo výmena tovaru nie je možná.
https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/index_sk.htm
jozko78
11.12.21,14:30
Na predajni som pozeral vzorku a nejake kazy som nevidel .. popis podlahy je, ze ma imitaciu struktury .. ale jedna vec je struktura a druaha vec je, ked sa na nu pozriem tak vidim ako keby na nej nebol vsade vrchny lak .. stolar mi povedal, ze to nie je lak, ze je to laminacia a jemu sa to tiez nepozdavalo .. chcel som ist dnes do predajni, ale mal zavrete .. ked som mal tu podlahu len tak polozenu na chodbe tak zrazu bolo vidiet tie miesta .. fakt je to divne, vyzera to otrasne, ako nejake kazy .. ono si to ani nemusite pri prvom pohlade vsimnut .. ale v noci ked som okolo toho isiel, pri slabsom svetle, tak mi to bilo do oci .. za tie roky sa v nasej rodine nakupili rozne druhy podlah a toto som nikdy nevidel ..
dmc
13.12.21,06:18
Buchač: Reklamácia podlahy samotnej prichádza do úvahy až po jej položení. To naozaj ??? Fakt až po jej položení ? Ak zistím vady pred položením ako napríklad nekvalitný povrch po rozbalení ale ešte som podlahu nepoložil - tak podľa teba ju musím najskôr položiť ?? Naozaj ?
buchač
13.12.21,07:00
dmc (Dnes 08:18) Buchač: Reklamácia podlahy samotnej prichádza do úvahy až po jej položení. To naozaj ??? Fakt až po jej položení ? Ak zistím vady pred položením ako napríklad nekvalitný povrch po rozbalení ale ešte som podlahu nepoložil
=====================
Ale no táááák...tvrdím snáď niečo iné ?
Možno som sa zle vyjadril, ale význam je predsa jasný.
Veď prečo inak by som spomenul, či si kupujúci pozrel svoj tovar alebo ho rozbalil až doma ?

Veta ..." Reklamácia podlahy samotnej prichádza do úvahy až po jej položení." ...bola také reakcia na nesprávny názor od Tweety, ktorú som nechcel spomenúť, nakoľko by bola zasa urazená.
...a skús jej dať neužitočné, uvidíš tú reakciu. Príspevok okamžite vymaže alebo ti dá negatívum. ;)
buchač
13.12.21,09:45
buchač (Dnes 09:00) dmc (Dnes 08:18) Buchač: Ak zistím vady pred položením ako napríklad nekvalitný povrch po rozbalení ale ešte som podlahu nepoložil
=====================
...a skús jej dať neužitočné, uvidíš tú reakciu. Príspevok okamžite vymaže alebo ti dá negatívum.
======================
======================
....ani negatívne hodnotenie som jej nedal...a pizda sa realizuje. :D :D :D
Kuwa...veď to sa dá považovať za kyberšikanu...;)
Ale v jej prípade ide o pomstu ... veď čo iné sa dá očakávať od gadžofky zos Šariša ?

Hovno tomu rozumie, je to len sprostá sliepka.