deane7
13.12.21,15:21
Ako vymením plynový ventil na kotli Protherm LEV 28 KKV ? Je tam tá rúra ktorá zavadzia aby som sa dostal k zadnej skrutke, sú tam tri Asi bude tú rúru treba dať preč, ako?
misoft
13.12.21,15:32
Jedna rada: zavolaj si k tomu plynára. Amatérska výmena môže často skončiť neželaným spôsobom.
deane7
13.12.21,19:11
Ja potrebujem ten ventil vymeniť, je na troch šróboch a plynára si zavolám ak bude treba nastaviť. Na tento kotol plynári nadávajú že sa zle servisuje lebo páni z Prothermu ho zle vyriešili, že sa zle čistí a bla bla. Servisák ktorý mi ho servisoval ma nasral lebo povedal že riadiaca jednotka (doska) stojí 190€ že mi ju objedná, no skôr než to stihol som bol v predajni kde predávajú na túto značku priamo od výrobcu a tam ma stál 105€. Keď som mu povedal nech ju neobjednáva, že ju mám tak sa urazil. Vymenil som ju sám a kotol šlapal jak hodinky. Ale teraz ten ventil asi rapluje, kúpil som ho nový ale on by zase moc mudroval, žiaden servisák nemá čas alebo ochotu, nikto ten kotol nechce robiť. Mňa hlavne zaujíma tú rúru ako dať preč lebo sa tam nedostanem na ten zadný šrób.
Potrebujem aby kotol aspoň túto sezónu vydržal, potom kúpim nový ale už taký ktorý mi doporučia odborníci.
deane7
14.12.21,08:57
Ak nevieš poradiť na čo som sa pýtal tak radšej nepíš nič.
deane7
14.12.21,09:28
Ale o takú radu ja nestojím.
deane7
17.12.21,11:33
Nakoniec som prišiel na to ako ten ventil vymeniť bez demontáže tej rúry, demontáž bola len odpojenie káblikov, odpojenie plynovej rúrky a jeden šrób a celé to šlo von. Horšia bola montáž, bolo to síce kŕmenie hada, no práve preto servisáci tieto kotle nemajú radi. A kotol ide krásne potichu, žiadne pazvuky.
romana147
17.12.21,12:13
ešte bude z teba nakoniec servisák :D
deane7
17.12.21,12:36
Inakšie stroje som ja nastavoval opravoval. Len teraz vo vykurovacej sezóne som nechcel experimentovať, chcel som ísť na istotu.
vlado 33
18.12.21,15:24
A foto sa nedá urobiť?