Wotan
14.12.21,14:56
Zubar, ku ktoremu som chodil ma uz cez 80 rokov. Ma sukromnu ambulanciu a stale ordinuje (teda len sa tak tvari).

Totizto uz v jeho veku zabuda co robil a co vlastne ma robit, sestra mu to musi 10 krat zopakovat, ze ktory zub ma robit a co s nim robil minule.

Dalej robi dost velke chyby - minule mi zacal riesit uplne iny zub ako mal, dalej vrtal mi dasno namiesto zubu, potom sa divil, ze krvaca a podobne kiksy.

Dnes ma odmietlil osetrit, sestra ma poslala domov, ze sa lekar nevladze postavit z kresla a nie je schopny ma osetrit.

Bol som tam piatykrat s jednym zubom, kedze stale zabudne co s nim robil a dnes uz pohar pretiekol, ked po dlhom cakani mi oznamili, ze nie je schopny ordinovat. Hned som si zobral dokumentaciu a isiel k inemu zubarovi.

Pytam sa, na koho sa obratit aby presetril jeho stav nadalej ordinovat? Priamo na Urad pre dohlad nad ZS, alebo cez poistovnu? Nie je predsa normalne aby mal ordinaciu a ordinoval podla jeho nalady a aktualneho stavu, ci skor NEordinoval.
kopretinka
14.12.21,14:30
misoft
14.12.21,14:51
Konkrétne
Mgr. Jana Kratochvílová Füleová
Referát sťažností
+421 2 4820 4070
avalik
14.12.21,21:41
A čo ťa tam drží? Veď je slobodná voľba lekára. Nájdi si na stránke svojej zdravotnej poisťovne nového zmluvného lekára.
Wotan
16.12.21,11:53
nic ma tam uz nedrzi, lebo som odisiel, ale raz ked ma ordinacne hodiny a som k nemu objednany na ukon, tak to su co za sposoby, ze dnes neordinujem, lebo sa nevladzem postavit a nemam naladu. Odtial som sa uz odhlasil, sama sestra mi to navrhla, lebo ze s tym doktorom uz nie je ziadna buducnost, uz nevie ani o sebe, len teraz pred Vianocami ma nikde nezoberu, takze momentalne nemam zubara i ked od jedneho mam prislub, ze ma prijme ale zrejme az v novom roku. Zijem v malom meste a tu je nedostatok zubarov, to nie je tak, ze si mozem este aj vyberat. Ti co su, su vacsinou plne obsadeni a neberu novych pacientov.
Wotan
16.12.21,11:54
dakujem!
avalik
17.12.21,19:57
tak si si odpovedal sam, preco ordinuje, preco mu VUC uz davno nevzalo povolenie na prevadzku zdr. zariadenia
jelalim
17.12.21,21:55
1. To ze mas zubara, ktory ma 80 rokov, sa nestalo zo dna na den. Ak Ti to nevyhovuje, nemas sa moc na co stazovat. Ak chodis k tomu zubarovi uz 40 rokov, tak uz v tedy sa dalo pomerne presne odhadnut, ze o 40 rokov, bude mat priblizne 80. Mal si dost casu najst si nahradu.

2. Ak je zubarovi nevolno, pracovat nebude a nemoze. Je jedno ci ma 80, alebo 25. To iste plati o akomkolvek povolani. Akomkolvek. Aj takom istom ake mas ty. Kazdemu niekedy moze prist nevolno a nebude vediet vstat s kresla. Sme ludia.

3. Tebe evidentne nevadia tie kiksy, ktore spominas, ale az to, ze ta dnes neosetril, kedze doteraz si sa k nemu vracal. Naozaj, ak sa vyskytla nepredvidatelna udalost a prislo mu zle, a nevedel vstat z kresla, nemal ta ako osetrit. Nemal, nevedel nesmel. Sestra postupovala spravne, ze ta poslala prec.

4. Je uplne normalne za zubarom dochadzat. Nikde neni napisane, ze musis mat zubara v tvojej dedine. Osobne poznam niekolko ludi, co kvoli zubarovi cestuju niekolko hodin lietadlom. Pravidelne, aj na preventivne prehliadky

5. Zubar si je evidente vedomy, ze v danej lokalite bude chybat ak by zavrel ambulanciu. Ak ju aj zavrie, nema ju komu predat.

6. Sam za seba by som k takemuto zubarovi nesiel, ale som jednoznacne len na jeho strane. Nie je vobec nic na co by sa dalo stazovat.
Jarka 1
18.12.21,08:04
Bod 5. je absolútne pravdivý. V súčasnej dobe niet lekárov, ktorí by po ňom zobrali ambulanciu. Neplatí len pre zubárov, ale aj napr. všeobecných lekárov. Ťažko uveriteľné, ale čaká sa aj niekoľko rokov, kým sa niekto nájde.
Mila123
18.12.21,09:04
nechcite vedieť koľko pýtajú za ZA v KE .... moja mladšia dcéra hľadá ,,,,,
buchač
18.12.21,09:28
jelalim
Osobne poznam niekolko ludi, co kvoli zubarovi cestuju niekolko hodin lietadlom. Pravidelne, aj na preventivne prehliadky
--------------------------------
Otázka znie..." Prečo tak robia ? "
Odpoveď znie..." Lebo ak by si dal robiť zuby v zahraničí, tak by sa nedoplatil. "
======================
Mila123 (Dnes 11:04) nechcite vedieť koľko pýtajú za ZA v KE .... moja mladšia dcéra hľadá ,,,,,
----------------------------------
Otázka znie..." Prečo sa tlačí tam, kde je plno ? "
Prečo nejde niekam inde, kde by ju privítali s otvorenou náručou ?
Alebo prečo nazainvestuje a otvorí si novú prax a začne od piky ?

Odpovedať si nemienim....ale môj sused tak urobil.
Má otvorenú NOVÚ ordináciu v malom mestečku...dokonca robí aj pohotovosť cez víkend.
...a vcelku sa mu darí.
========================
Jarka 1 (Dnes 10:04) Bod 5. je absolútne pravdivý. V súčasnej dobe niet lekárov, ktorí by po ňom zobrali ambulanciu. Neplatí len pre zubárov, ale aj napr. všeobecných lekárov.
----------------------------------
Nie je náhodou pravdivý aj fakt, že plno absolventov išlo do zahraničia ???
veronikasad
18.12.21,09:37
Info z môjho rajonu. Zubári pracovali ako fyzické osoby. Stalo sa, že jeden z nich zomrel, pozostalí nemohli predať "kmeň" nastupujúcemu zubárovi: Preto všetci zubári pozakladali s.r.o a po skončení lekárskej praxe (odchod do dôchodku ...) "predávajú" nielen zariadenie ambulancie, ale aj pacientov. Preto sú ceny, o ktorých píše Mila123 tak vysoké.
Dáša_
18.12.21,10:27
Nuž, keď ročne prijmu na medicínu menej ako 100 uchádzačov, občas niečo vypadne, tak ani nie je treba, aby chodili do zahraničia. Plus ked tam je viac dievčat, tak presne sa to stane ako mojmu zubárovi. Má dve mladé kolegyne. Obe sa za posledný rok stihli vydať, takže čaká materské.... https://www.noviny.sk/slovensko/345578-hoci-uchadzacov-su-stovky-zubarov-je-stale-malo
Jarka 1
18.12.21,12:12
buchy, určite je pravda, že veľa našich absolventov v zahraničí