IvanaSoch
14.12.21,21:45
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Mala som uzatvorene stavebne sporenie vo wustenrot. Prišiel mi dopis, že ak zrusim stavebne sporenie do 15.12 tak nebudu mi uctovane žiadne poplatky a bude mi pripocitana statna premia za minulý rok , stavebne som mala dve na deti od 2020.
Včera som prišla zrusit stavebne, s tým že peniaze dám previest na svoj ucet. Samozrejme ma pani ukecala na IŽP, ktorým som si vôbec nebola ista. Ale potom sa mi produkt začal celkom pozdavat, podpisala som teda vypoved zo zmluvy s tým že peniaze zo stavebneho prejdu na IŽP. Ale v ten deň som sa poradila predsa len s financnym poradcom , ktorý mi poradil to zrusit, ešte kym nemám zaplatenu prvu splatku a zrusit to mozem do 30dni bez udania dovodu. Tak som to zrusila dnes, vlastne ihned na druhy deň, a musela som ísť podpisat novu vypoved so zmenenym číslom uctu. A teraz na tej novej vypovedi je zatyknute policko " bez naroku na statnu premiu". Aj napríklad tomu, že na to mam narok keďže som vypovedala zmluvy do15.12.a keď som si pozrela tu uplne prvu vypoved, v ktorej mali byť peniaze prevedene na IŽP tak tam nie je zatyknute ani jedna policko ohľadom statnej premie. Je to normalne aby ma takto naschval chcela oklamat, len za to že som zrusila IŽP? Ponahlala som sa do prace, skontrolovala som len cislo uctu. Vravela mi že sa tam menilo len cu.Zajtra tam budem znova volat , keďže je 15.12 a to je posledny den. Chcem sa opýtať da sa stiahnut vypoved, tusim pri PZP mi povedala v inej poisťovni, že mozem stiahnut vypoved do urcitej doby. A potom si podam novu vypoved?
veronikasad
14.12.21,21:01
Nebol nárok na štátnu prémiu podmienený uzatvorením novej zmluvy IZP a sprostredkovatelka ta o tom vopred "zabudla" informovať?
jelalim
14.12.21,21:01
Najviac sa asi dozviete zajtra v telefone.

Stavebne sporenie pre deti, nema ziaden vyznam uzavriet na rok. Co bolo vlastne ciel takehoto sporenia? Ziskat statnu premiu na rok? Ste si ista, ze poznate vysku tej statnej premie? Poznate tie vstupne poplatky "za uzatvorenie zmluvy"?
IvanaSoch
14.12.21,21:07
Nie nebol, v liste nič take nie je. Wustenrot už nerobi stavebne sporenia a chcu takymito celkom vyhodnymi podmienkami prinutit sporitelov o ukoncenie. Jedina podmienka je podat vypoved do 15.12. Nič ine mi neostava a zajtra jej zavolat.
veronikasad
14.12.21,21:11
Obavam sa, ze tam budes musiet ísť osobne...
IvanaSoch
14.12.21,21:13
To bolo stavebko na 9 rokov. Wustenrot sa chce zbavit stavebnych sporeni. A potom ako mi bolo vysvetlenie , tak ak to nezrusim , môžu zvysovat poplatky , v podstate jedneho dňa ma prinutia zrusit. A už možno nie za tak vyhodnych podmienok.
buchač
14.12.21,21:20
IvanaSoch (Dnes 23:07) podat vypoved
========================
Už dávno mala byť podaná...stavebné sporenie má svoje už za sebou a je v podstate na dve veci.