polis1
26.09.06,09:39
ahojte chcem sa spytat ak ma zamestnanec poziadal o mesiac neplateneho volna tj od 1.9 do 30.9 ako postupovat. Treba to oznamit na soc.poistovni a ako to potom bude s odvodami do poistovní.
tuta
26.09.06,07:45
Sociálnej poisťovni treba na registračnom liste fyzickej osoby oznámiť prerušenie poistenia a to začiatok v kolónke dátum vzniku prerušenia 01. 09.2006 ako dôvod prerušenia uviesť 1 a potom pri ukončení neplateného voľno treba v kolónke dátum zániku prerušenia uviesť dátum a rovnako dôvod ukončenia 1.
Odvody je potrebné platiť akurát do zdravotnej poisťovne a to za zamestnanca ako aj zamestnávateľa najmenej z minimálnej mzdy.
sojana
04.10.06,08:09
Malá otázočka: Pri neplatenom voľne /celý mesiac/ platí celé odvody na zdravotné poistenie ten dotyčný zamestnanec, alebo platí len 4 % a ostatných 10% zaplatí zamestnávateľ? Ďakujem!
enave
04.10.06,08:22
Malá otázočka: Pri neplatenom voľne /celý mesiac/ platí celé odvody na zdravotné poistenie ten dotyčný zamestnanec, alebo platí len 4 % a ostatných 10% zaplatí zamestnávateľ? Ďakujem!

ZP musí zaplatiť zamestnávateľ, ale od zamestnanca môže vyžadovať refundáciu. My to vždy so zamestnancom dohodneme ešte pred udelením neplateného voľna.
Evaman
05.10.06,13:07
Neviete, ktorý § pojednáva o tom , že musím zmestnanca na neplatenom voľne a "absentéra " nahlásiť do ZP?
Jana Motyčková
05.10.06,13:10
Žiaden - do ZP sa to nenahlasuje.
Evaman
05.10.06,13:23
Ďakujem Somij. Už som sa zľakla, že som niečo nepostrehla, keďže na internete majú tlačivá , kde sa takéto kódy nachádzajú v hromadnom oznámení o zmenách platiteľa.To ale zrejme kôli spätnému nahláseniu.