vanilka
26.09.06,09:15
Potrebujem usmernenie co sa tyka PN idem ju prvy raz pocitat a chcela by som sa uistit ze to bude spravne, zamestnavatel preplaca zamestnancovi prvych 10 kalendarnych dni, a to prve tri dni 25%, a zvysnych sedem 55% pricom sa tu pocita tzv priemer na nemocenske davky, kde sa berie do uvahy predchadzajuci rok a vyrata sa ako posiel sumy cistej mzdy /HM - odvody - dan/ a 365 dni, vide dnovy priemer a ten potom vynasobime troma a sazdbou 25=, potom siedmimi a sadzbou 55% ak sa v niecom mylim opravte ma prosiiim
Martinella
26.09.06,07:22
Potrebujem usmernenie co sa tyka PN idem ju prvy raz pocitat a chcela by som sa uistit ze to bude spravne, zamestnavatel preplaca zamestnancovi prvych 10 kalendarnych dni, a to prve tri dni 25%, a zvysnych sedem 55% pricom sa tu pocita tzv priemer na nemocenske davky, kde sa berie do uvahy predchadzajuci rok a vyrata sa ako posiel sumy cistej mzdy /HM - odvody - dan/ a 365 dni, vide dnovy priemer a ten potom vynasobime troma a sazdbou 25=, potom siedmimi a sadzbou 55% ak sa v niecom mylim opravte ma prosiiim

Už to tu bolo rozoberané viackrát. Napríklad aj tu:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=29998&highlight=n%E1hrada+po%E8as+PN
Katarína STR
26.09.06,07:23
§ 55
Denný vymeriavací základ na určenie výšky nemocenskej dávky

Denný vymeriavací základ na určenie výšky nemocenskej dávky je podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia. Denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.
DanielaSL
26.09.06,07:30
Ja len doplním, že denný vymeriavací základ počítaš z predchádzajúceho kalendárneho roku, ak teda vtedy pracoval. Čiže na PNS tento rok vychádzaš z príjmu predchádzajúceho roku.
abel
26.09.06,08:14
Potrebujem usmernenie co sa tyka PN idem ju prvy raz pocitat a chcela by som sa uistit ze to bude spravne, zamestnavatel preplaca zamestnancovi prvych 10 kalendarnych dni, a to prve tri dni 25%, a zvysnych sedem 55% pricom sa tu pocita tzv priemer na nemocenske davky, kde sa berie do uvahy predchadzajuci rok a vyrata sa ako posiel sumy cistej mzdy /HM - odvody - dan/ a 365 dni, vide dnovy priemer a ten potom vynasobime troma a sazdbou 25=, potom siedmimi a sadzbou 55% ak sa v niecom mylim opravte ma prosiiim Vanilka, neberie sa podiel sumy čistej mzdy, ale hrubej, teda tej, ktorá bola ako vymeriavací základ pre výpočet odvodov.