Piccard
25.12.21,18:49
V USA je celkom bežné, že si vyhliadnete zabehnutú firmu na predaj a banka vám na jej kúpu požičia, samozrejme treba zložiť min.10% z kúpne ceny. Predkladá sa ponikateľský plán, účtovné výkazy aťd. Existuje niečo podobné na Slovensku? Čo ak má firma takmer výlučne nehmotné aktíva a stojí milión eur? Je vôbec nejaká banka, ktorá by kúpu zafinancovala?
duves
25.12.21,19:43
to fakt?
Piccard
26.12.21,03:44
To je práve otázka. Na základe čoho požičia banka v USA hmm? Na jednu stranu sú aktívom aj pohľadávky a zásoby ale nikdy nebudú vo výške hodnoty firmy. Banka by mala vidieť aj to, že firma funguje 20+ rokov a ročná EBITDA je povedzme 150 tisíc a teda je z čoho úver splatiť.
Piccard
26.12.21,03:46
To je otázka, alebo odpoveď? Ani jedno mi veľmi nepomáha...
pavol54
26.12.21,06:56
sú tie nehmotné aktíva obchodovateľné? kto stanovil ich hodnotu?
duves
26.12.21,07:43
Iba sa sprosto čudujem, takže otázka. Bože, tam za veľkou mlákou je raj.
avalik
26.12.21,09:08
obchodny podiel je na FO alebo PO ... a banky poskytuju uvery aj FO aj PO ... nepredpokladam, ze by nejaka banka vzala ako jedine rucenie zalozne pravo na obchodny podiel firmy

... okrem toho nevies aki kostlivci ti z kupenej firmy mozu vypadnut, nie je lepsie zacat od zaciatku a otukat sa? lebo ak si nevies sam zistit tieto informacie v bankach, ci najst investora, tak aj fungujucu firmu mozes za pol roka dostat do ...
pavol54
26.12.21,11:14
Obchodovať s bublinou je dobrá vec, asi ako v tom vtipe "Keď som sa oženil dal som manželke PIN a ona zo mňa spravila milionára - z miliardára"
Piccard
26.12.21,16:50
Akou bublinou do p1če? Toto je odpoveď ktorá mi má v čom pomôcť?
avalik
26.12.21,17:47
piccard, ukludni sa ... slusnost ... tu pod odpovedou su komentare ... zaplat si podnikatelskeho poradcu alebo sa informuj v banke ... ci si myslis, ze ludia na porade bezne kupuju firmy za milion eur?
pavol54
26.12.21,18:23
bez nadávok, sú bubliny hypotekárne, investičné, dnes je plynová atd, len treba správne nakúpiť
buchač
27.12.21,07:00
V USA je celkom bežné, že si vyhliadnete zabehnutú firmu na predaj a banka vám na jej kúpu požičia,
=============================
NIE SOM podnikateľ a preto sa pýtam len zo zaujímavosti.

Je v USA celkom bežné, že sa takéto otázky dávajú na internet a očakávajú aj fundované odpovede zadarmo ?
Alebo sa záujemca unúva osobne do banky/bánk a tam sa informuje (po predložení svojich plánov) ohľadom pôžičky ?

...ja viem, ja viem...ono ti moje otázky nepomôžu...ale ak si ich poriadne prečítaš, tak snáď pochopíš, kam smerujem......či ?
Piccard
27.12.21,07:09
Predtým než niekam pôjdem tak sa opýtam či to má vôbec zmysel na Slovensku.
duves
27.12.21,08:51
Buchač, ved tam lietajú pečené holuby rovno do huby. Tak prečo by to nemohlo byť aj u nas.