jopus2
26.12.21,16:16
V Mobelixe som si objednal na mieru maličkú kuch. linku. Po dlhých patáliách s jej dodaním pred nedodržanie termínov som zistil hneď po montáži, že jedna horná skrinka má spodok sivý, ostatné sú ale biele. Po upozornení na to mi povedal, že výrobca to tak vyrába. Mňa ale predajca na to pri podpise zmluvy neupozornil, v nej nie je o farbe korpusu ani zmienka, na rozdiel od ostatných. Jedná sa o malú otvorenú skrinku 38x30x75, tak nechápem, prečo ju nedokážu vyrobiť tak, ako ostatné. Tá najväčšia skrinka je v reklamácii, lebo je celá dobitá, jednu policu z dvoch v nej nechali, aj to prasknutú, tú druhú rozbitú zobrali, takže skrinku užívať ani nemôžem. V šuplíku som neskôr musel odstraňovať nájdenú krv. Takisto osadenie skriniek dopadlo veľmi zle. Pred výrobou prišli laserom hotové steny a podlahu najskôr zamerať. Doporučili, aby obklad medzi skrinkami som si dal urobiť až po montáži, aby to bolo presné. Po montáži skriniek musel obkladač riešiť as 1 cm rozdiel vo výške obkladu, a to vyštikávaním z obkladu, čo viditeľne celý obklad pošpatilo. Montážnici sa vyhovárali na krivé steny, podlahu, obkladač na montážnikov. Kto má pravdu? Nakoniec blbcom som zostal asi len ja, že som natrafil na takéto firmy, aj keď známe. Poradí niekto, čo s tým? Želám si len vymeniť spodok tej skrinky a aspoň nejakú primeranú kompenzáciu za starosti s tým spojené.
Chobot
26.12.21,16:57
A čo chceš poradiť? Už si to reklamoval, treba si počkať, ako sa vyjadrí predajca alebo výrobca. Ak to naozaj vyrábajú v takej farebnej kombinácii, tak si to kúpil ako set. Ak to bolo na mieru a mal si možnosť vybrať si farebnú kombináciu, tak si si mal vybrať jednofarebné. Linka nebola vystavená?

A s tými kachličkami - však jasne ti povedali, že obklad máš dať až potom, čo sa osadí linka!! To sa vždy tak robí, pokiaľ nemáš naozaj istotu, že aká vysoká bude linka. Najmä vtedy, ak vrch sa nedá osadiť podľa potreby, ale je jeho výška od dosky je daná nejakou medzi skrinkou.

Najlepšie je kupovať hotový sektorový nábytok, ktorý si vyskladáš.
jopus2
26.12.21,17:22
nauc sa aj mysliet, nie len citat. Nabytok bol na mieru, kachlicky az po montazi, … ale v jednom mas pravdu, mal som ist do sektoru
ivka70
26.12.21,18:41
Pochybujem, Moebelix nerobi nabytok na mieru - len dodava a sklada zostavu z preddefinovanych skriniek.Ak si chcel nabytok na mieru, mal si oslovit stolara.
pavol54
26.12.21,18:54
reči sa hovoria a chlieb sa je. češi hovoria "čo je psáno to je dáno" aj pri objednávke aj pri reklamácii,
to dlaždičkár nemá rezačku? mám jednu odvtedy ako som staval
jopus2
26.12.21,21:08
darmo mas rezacku, ked potrebujes vystiknut rohy
ivka70
27.12.21,12:40
Moebelix nerobi nabytok na mieru, tam si len vyskladas z existujucich skriniek svoju zostavu. Ty musis vediet, co si si vybral.
faro1
28.12.21,04:36
Po montáži skriniek musel obkladač riešiť as 1 cm rozdiel vo výške obkladu, a to vyštikávaním z obkladu, čo viditeľne celý obklad pošpatilo.
----------------------------------------------------------------------------------------
Pochybujem že to robil obkladač..... Obkladači majú vybavenie, ktorým dokážu urobiť dokonalý obklad a nič ich nezaskočí. V tvojom prípade by normálne použil diamantový rezací kotúč a žiadne " vyštikovanie". Tak sa robilo v stredoveku.