Damián
26.09.06,09:35
Vie mi niekto poradiť kde by som našla nejaký vzor na neuplatnenie daňového bonusu? Ďakujem
Tweety
26.09.06,07:36
na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) Nájdeš to medzi tlačivá k dani z príjmu
je to Vyhlásenie k zdaneniu
kika571
26.09.06,07:38
Vie mi niekto poradiť kde by som našla nejaký vzor na neuplatnenie daňového bonusu? Ďakujem

Jednoducho pri vypisovaní Vyhlásenia na zdanenie príjmov...si nevpíšeš dieťa.
Paula
26.09.06,07:38
Potrebuješ potvrdenie pre zamestnanca (resp. jeho manžela/manželku ),že si neuplatňuje daň. bonus? Na to hádam stačí jedna veta. V zadaní píšeš o neuplatnení.
DanielaSL
26.09.06,09:11
Damián to mohol trochu upresniť, lebo každý sme to pochopili po svojom.....
milanr
26.09.06,10:49
1. Vie mi niekto poradiť na akom type tlačiva má ZC preukázať, že jeho dieťa sa sústavne pripravuje na budúce povolanie. ZC mi nosia rôzne druhy tlačív: staré aj nové na PnD alebo vlastné tlačivá, ktoré si predtlačila škola. Môžem ich všetky akceptovať ak sú originálne, je niekde predpísané, čo všetko má také tlačivo na účely DB obsahovať ?
2. Poradí mi niekto, kde sa dopátram k štandartnej dĺžke štúdia, je možné aby dieťa študovalo už 6. rok VŠ, pričom žiaden ročník neopakovalo ?
3. Dieťa ZC zmaturovalo v juni 2006, teraz v 09/06 sa rozhodlo, že nenastúpi na VŠ, ale odíde do zahraničia. DB som ZC vyplatila aj počas prázdnin. Bude v poriadku, ak teraz v 09/06 urobím zmenu vo Vyhlásení, že dieťa si už na DB neuplatňuje. Mám po ZC žiadať maturitné vysvedčenie alebo niejaký iný doklad, že dieťa skončilo SŠ a počas prázdnin nebolo v evidencii ÚP ani nepracovalo ? Vďaka za rady.
gabriela7755
26.09.06,10:57
1. Tlačivko si stiahneš narp. na stránkach úradu práce a soc.vecí - toto isté
tlačivo používame aj na dokladovanie nároku na DB.
2. Neviem
3. Nie som si istá, ale myslím, že za prípravu dieťaťa na povolanie sa počíta
doba do 31.08.ak nepracovalo a ani nebolo evidovano na UP. Podľa mňa
stačí urobiť zmenu vo vyhlásení.
DanielaSL
26.09.06,10:58
1. Vie mi niekto poradiť na akom type tlačiva má ZC preukázať, že jeho dieťa sa sústavne pripravuje na budúce povolanie. ZC mi nosia rôzne druhy tlačív: staré aj nové na PnD alebo vlastné tlačivá, ktoré si predtlačila škola. Môžem ich všetky akceptovať ak sú originálne, je niekde predpísané, čo všetko má také tlačivo na účely DB obsahovať ?
2. Poradí mi niekto, kde sa dopátram k štandartnej dĺžke štúdia, je možné aby dieťa študovalo už 6. rok VŠ, pričom žiaden ročník neopakovalo ?
3. Dieťa ZC zmaturovalo v juni 2006, teraz v 09/06 sa rozhodlo, že nenastúpi na VŠ, ale odíde do zahraničia. DB som ZC vyplatila aj počas prázdnin. Bude v poriadku, ak teraz v 09/06 urobím zmenu vo Vyhlásení, že dieťa si už na DB neuplatňuje. Mám po ZC žiadať maturitné vysvedčenie alebo niejaký iný doklad, že dieťa skončilo SŠ a počas prázdnin nebolo v evidencii ÚP ani nepracovalo ? Vďaka za rady.

1. Buď je to tlačivo školy, že dieťa je v danom roku študent alebo žiak, alebo tlačivo , že rodič poberá rodinné prídavky.
2. Je to možné - napr. štúdium medicíny je 6 ročné.
3. Daj podpísať zmenu,že DB si už neuplatňuje. Svojim podpisom zodpovedá, že údaje sú pravdivé, takže žiadny iný papier ti nemusí nosiť.
kika571
26.09.06,11:16
1. Vie mi niekto poradiť na akom type tlačiva má ZC preukázať, že jeho dieťa sa sústavne pripravuje na budúce povolanie. ZC mi nosia rôzne druhy tlačív: staré aj nové na PnD alebo vlastné tlačivá, ktoré si predtlačila škola. Môžem ich všetky akceptovať ak sú originálne, je niekde predpísané, čo všetko má také tlačivo na účely DB obsahovať ?
2. Poradí mi niekto, kde sa dopátram k štandartnej dĺžke štúdia, je možné aby dieťa študovalo už 6. rok VŠ, pričom žiaden ročník neopakovalo ?
3. Dieťa ZC zmaturovalo v juni 2006, teraz v 09/06 sa rozhodlo, že nenastúpi na VŠ, ale odíde do zahraničia. DB som ZC vyplatila aj počas prázdnin. Bude v poriadku, ak teraz v 09/06 urobím zmenu vo Vyhlásení, že dieťa si už na DB neuplatňuje. Mám po ZC žiadať maturitné vysvedčenie alebo niejaký iný doklad, že dieťa skončilo SŠ a počas prázdnin nebolo v evidencii ÚP ani nepracovalo ? Vďaka za rady.

Bod 2. Je to zákon 131/2002 Z.z. pozri § 51 ods. 4 písm. h), § 52 ods. 3,

§ 53 ods. 2 a 3
kika571
26.09.06,11:20
Bod 2. Je to zákon 131/2002 Z.z. pozri § 51 ods. 4 písm. h), § 52 ods. 3,


§ 53 ods. 2 a 3

Ešte doplním, že je to zákon o vysokých školách.;)
milanr
26.09.06,11:26
Vďaka za Vaše odpovede. Dovolím si ešte doplniť.
1. Takže môžem akceptovať aj tlačivo Potvrdenie o návšteve školy, ktoré si predtlačili jednotlivé školy. Zrejme nie je nikde uvedený presný typ tlačiva. Ja nechcem ľudí zbytočne preháňať a nútiť ich nosiť iba nové tlačivá na PnD.
2. O štúdium medicíny sa nejedná, dieťa bolo na štúdijnom pobyte v zahraničí v rámci štúdia a tak teraz to vychádza, že študuje o 1 rok dlhšie. Nie je mi to celkom jasné, asi budem pýtať doklad z ÚPSVaR, že poberá ZC DB.
3. Doklad, ktorý vystavila škola platí až do 31.08.2006 aj, keď dieťa zmaturovalo v júni 2006 ? Stačí podísať Vyhlásenie a zodpovednosť je na ZC ?
DanielaSL
26.09.06,11:36
k bodu 3. len sa opýtaš či dieťa nezačalo pracovať alebo sa neprihlásilo na ÚP v priebehu prázdnin. Ak povie, že nie a podpíše ,tak zodpovednosť je na ňom.
Ninna
29.09.06,06:34
na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) Nájdeš to medzi tlačivá k dani z príjmu
je to Vyhlásenie k zdaneniu

Ja to tam nemôžem nájsť. Asi potrebujem okuliare. Kto mi pomôže?
Tweety
29.09.06,06:41
Ja to tam nemôžem nájsť. Asi potrebujem okuliare. Kto mi pomôže?
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/vyhl.pdf
Ninna
29.09.06,06:50
Chcela by som poďakovať bodíkom, ale tu taká možnosť nie je tak aspoň takto ĎAKUJEM
abel
29.09.06,06:57
Ninna, bodík pre Tweety môžeš pridať kliknutím na "dolár na dlani" vľavo vedľa ikonky nahlás :)
Ninna
29.09.06,08:03
Učim sa každým dňom, ale mám to aj v podpise. Ď. už sa stalo