Marek2za
28.12.21,16:54
Dobry den, viem ze to tu uz bolo preberane, ale potrebujem zistit majitela uctu. Sam som si na vine, ked som naletel. Poslal som kody z paysafecard 2x10€ na mail za ucelom sluzby. Dostal som odpoved, ze kredit tam nie je. Ze ak chcem este tie sluzby mam uhradit na ucet dalsich 10€.Kontaktoval som sluzbu paysafecard, kde mi potvrdili ze uz kredit odisiel a ze mam informovat policiu. Tak som podal tresne oznamenie. Na policii mi povedali ze na neznameho pachatela, comu som nechapal, ked som poznal cislo uctu a telefonne cislo. Budis, tak na neznameho. V banke, aj s potvrdenim o tresnom cine kradeze a obohatenia sa, mi nedaju ziadnu informaciu. Ze mam este vlozit na ucet peniaze a potom stornovat platbu. Tomu som nepochopil, lebo ked vlozim 1euro na ten ucet, za storno zaplatim 15eur. Ked do 2 tyzdnou nevrati platbu, vtedy sa dozviem meno aj informacie. Ale ak vrati platbu, ja pridem o dalsich 15eur. Ako mam dalej postupovat, aby som zistil meno? Dakujem za akukolvek pomoc.
Marek2za
29.12.21,08:33
Bol som v banke. Je slsp, tam sa majitel uctu neuvadza, len cislo uctu. Dakujem za radu. Skusil som to.
duves
29.12.21,10:36
Akože polícia bude vyšetrovať "krádež" 10€?
Marek2za
29.12.21,11:43
V slsp sa majitel uctu neuvadza
Marek2za
29.12.21,11:47
Nie som jediny oklamany, no zatial som len ja podal tresne oznamenie. Uz sa mi traja ludia ozvali. No na tresny cin potrebujem, aby hodnota obohatenia sa prekrocila 250€. Ale dovtedy zrusia zas ucet a som na nulovom bode. Dovtedy vie banka zablokovat financne prostriedky na zaklade tresneho oznamenia. Ak vybielia ucet, uz to nie je mozne z uctu vymahat
jelalim
29.12.21,16:27
1. Ako si zistil, ze ten prijimatel mal ucet v SLSP ked si mu posielal paysafecard?

2. keď niekedy zistíš, že účet je otvorený na bezdomovca a to čo príde sa hneď aj vyberie v bankomate a na účet chodia také sumy ako si ty posielal (10-20eur) ako budes nakladat s touto informaciou?

3. Zmier sa s tym, ze tie peniaze nikdy neuvidis, a za vcelku dobru ciastku si si kupil skvelu skusenosti do buducna.
Marek2za
29.12.21,16:47
Lebo este chcel dalsich 10 eur previest na ucet. Takze mam jeho ucet. Predpokladam, ze v blizkej dobe ho zrusi. Chodia tam sumy max do 30 eur.
Marek2za
29.12.21,16:51
Ano, poucil som sa. Nastastie to nebola velka suma, ale aj na tych 20eur som musel pracovat. Ak sa mi podari zistit pachatela, dam vam vediet. Aj zo zlej skusenosti sa da poucit.
Marek2za
30.12.21,01:24
Skusil som, no na potvrdeni od banky sa majitel uctu v slovenskej sporitelni neuvadza. Len cislo uctu.
faro1
30.12.21,05:35
Načo potrebuješ vedieť meno majiteľa účtu a adresu? To sa chceš s ním porozprávať? Však si podal trestné oznámenie na Políciu.
Marek2za
30.12.21,05:53
Popravde by som sa rad stretol. Ved mi dlzi 20€. Ine je, ked posles 20€ na zbierku pomoci a ane, ked ti nieco slubi za 20€ a vyzaduje este viac aby si poslal a nedostanes nic. Ak to bude bezdomovec, zacne novy rok bohatsi. Staci mu zajst do banky, ze mu ukradli kartu. Tomu by som ich na ucte nechal.
duves
30.12.21,16:42
Zlá doba toto je. Ked napr. aj v rodine si nevratia dlžobu: https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/este-mi-stale-nevratila-peniaze-2/
Marek2za
02.01.22,06:04
To mas pravdu. Je to este horsie, ked sa taketo nieco deje v rodine. Vymahat peniaze.
Marek2za
02.01.22,06:15
Na potvrdeni o platbe meno neni, len moje kto vklada peniaze v pripade reklamacie. Aj ked mam dalsie telefonne cislo udane na tresnom oznamenii od policie, tiez som skusil, ci mi daju informacie. Odpoved- mam podat tresne oznamenie na policiu. Ked som volal na infolinku ohladom cisla, dodatok bol , ze iba policii daju meno. Tak naco beham a vybavujem tresne oznamenia, ked len policii daju vsetko a ja s papierom o tresnom cine podvodu , kradeze a obohatenia sa nezmozem v ziadnej institucii nic.