Gong
26.09.06,09:40
Prosím Vás o radu pri skončení likvidácie:
k 31.08.2006 som vykonala účtovnú závierku, ako likvidátor som spísala správu o priebehu likvidácie a návrh na rozdelenie likvidačného zostatku, ktorý bol 43.000SK (peniaze v pokladni a na účte). Dňa 22.9.2006 sa rozhodnutím jediného spoločníka valným zhromaždením schválila správa o priebehu likvidácie, návrh o rozdelení likvidač. zostatku a účtovnej závierky.
Lenže ako mám zaúčtovať zrušenie účtov, ktoré boli zrušené 25.09.2006 a vyplatené ako likvidačný zostatok jedinému spoločníkovi sro? Ako to mám zaúčtovať ked účtovnú závierku mám k 31.08.2006? Prosím poraďte mi neviem si s tým rady. A musím predložiť žiadosť o súhlas s výmazom z OR na daňový úrad a potrebujem k tomu doklady.
Ďakujem
gong.
Gong
26.09.06,08:50
Takže nikto mi nevie pomocť? Nikto sa nestretol so zrušením likvidácie?
mudroš
27.09.06,06:54
Ku dňu skončenia lividácie sa urobí mimoriadna UZ.
Ďalšie účtovanie riešia postupy účtovania v § 28. Na zabezpečenie účtovania do zániku účtovnej jednotky sa otvoria účty majetku a záväzkov (normálne cez 701) a účtuje sa o vysporiadaní prípadnej daňovej povinnosti a o vyplatení podielov na likvidačnom zostatku.
dlhá
29.09.06,13:01
Prosím Vás o radu pri skončení likvidácie:
k 31.08.2006 som vykonala účtovnú závierku, ako likvidátor som spísala správu o priebehu likvidácie a návrh na rozdelenie likvidačného zostatku, ktorý bol 43.000SK (peniaze v pokladni a na účte). Dňa 22.9.2006 sa rozhodnutím jediného spoločníka valným zhromaždením schválila správa o priebehu likvidácie, návrh o rozdelení likvidač. zostatku a účtovnej závierky.
Lenže ako mám zaúčtovať zrušenie účtov, ktoré boli zrušené 25.09.2006 a vyplatené ako likvidačný zostatok jedinému spoločníkovi sro? Ako to mám zaúčtovať ked účtovnú závierku mám k 31.08.2006? Prosím poraďte mi neviem si s tým rady. A musím predložiť žiadosť o súhlas s výmazom z OR na daňový úrad a potrebujem k tomu doklady.
Ďakujem
gong.

Prosím ťa nemohla by si mi napísať, prípadene pripojiť, čo všetko má obsahovať správa likvidátora, likvidujem jednoosobovú s.r.o.. Nemám s likvidáciou spoločností veľké skúsenosti.
Ďakujem