bodka10
30.12.21,14:45
Ahojte, prosím o radu, viem si na SP trankr skontrolovat PN ako ju evidujú oni od lekárov, kvôli zmenam od 1/12? Na kontrolu či sedia dátumu zamestnancov vs SP/lekár. Dakujem
veronikasad
30.12.21,16:03
Prihlásiš sa do elektronickej pobočky
register zamestnancov - mesiac v ktorom si chceš overiť neprítomnosť - klikneš na konkrétneho zamestnanca a v záhlaví registra klikneš na vylúčenie. Tam máš začiatok PN aj počet dní, ktoré v danom mesiaci eviduje SP
bodka10
30.12.21,19:10
Ďakujem za pomoc. A ako postupujete v prípade keď tam nesedia dátumy napr ja mám nahlásený PN skôr ako v SP, poprípade mám PN u zamestnanca a v SP nemá žiadne vylúčenie.????
kn-alka
30.12.21,19:17
zavoláš do SP - ale ak máš ty chybu, musíš opraviť mesačné výkazy
veronikasad
30.12.21,19:19
Mala som podobný problém v novembri, zamestnanec nahlásil PN o deň skôr, v tento deň už nepracoval. Po odoslaní výkazu mi volala pracovníčka SP a musela som opraviť výplaty - dala som mu tam dovolenku. Odvody už boli uhradené, tak zamestnávatel musel doplatiť ...
Ak sa pýtaš na december, zamestnanec nahlasuje pandemické nemocenské až od 11. dňa, zrejme až od tohto dňa ho eviduje SP. Ako to funguje medzi lekármi a zamestnávatelmi, netuším, za december pandemickú PN-ku nemám. V druhom prípade - ak PN trvá po 10, dni, kontaktuj zamestnanca či poslal elektronickú žiadosť o nemocenské.
bodka10
30.12.21,21:00
Ja mám napr nahlásenu PN o dva dni skôr, ešte začiatok v novembri ako v SP. PN stále trvá. Ďalšieho mám o 1 deň neskôr ako v SP. Tak tam radšej zajtra zavolam ak budú pracovať a dohodnem ako ďalej. Robí SP nejaké ročne vyrovnania, či je všetko správne odvedené narážam iba na tieto PN, OCR kde je možné odvody doplatiť? Dakujem za pomoc
veronikasad
30.12.21,21:51
Nerobí žiadne vyrovnanie, po zaslaní mesačných výkazov ťa budú kontaktovať a budeš opravovať výplaty. Rieš to pred spracovaním miezd a odoslaním výkazov. Ak su to ešte výplaty za november, nechala si si to na poslednú chvílu ...
bodka10
30.12.21,22:26
Som sa úplne zabudla tento mesiac???? zajtra hádam rýchlo doriesim. Dakujem