Dzokaja
30.12.21,22:39
doma mame 4 rozne notbuky, kazdy z nich ma vlastny adapter. Chcel by som nejako vyriesit splet kablov. Ako pohodlne riesenie mi napada predlzovacka, ktora ma v sebe priamo USB vystup.Vsade sa vsak uvadza, ze su urcene pre nabijanie mobilov. Neviete mi niekto poradit zariadenie, ktorym by som sa zbavil adapterov a presmeroval nabijanie na USB-C vstup? V robote pouzivam dock, cez ktory nabijam NB cez USB-C a funguje to OK, ale uz dock samotny je v podstate adapter a tak by to nebola az taka velka pomoc (cez dock by som asi tiez nepripojil viac NB naraz).

Vopred dakujem za akukolvek radu
ivka70
31.12.21,02:46
Zjednotit pouzivane NB? :)
misoft
31.12.21,08:13
A tie "rôzne" NB - majú definované, že sa dajú nabíjať cez USB? Predpoklad USB3. Asi nie, pretože väčšina USB konektorov (okrem USB-C v niektorých NB) NIE SÚ určené na nabíjanie, nakoľko ich VÝSTUPNÉ napätie je 5V.
Pritom každý NB, ktorý sa nabíja pomocou adaptére môže mať iné požiadavky na vstupný prúd a napätie (niektoré požadujú 19V, niektoré 18,8; 19,1V a prúd si "vypýtajú" od samotného adaptéra).
Tadiaľ cesta nevedie - pokiaľ NEMAJÚ definované, že sa dajú nabíjať cez USB-C.
Ak by si to nejako skombinoval - tak by si tie ostatné NB mohol vyhodiť, lebo by ti odpálilo dosku.
Dzokaja
31.12.21,09:37
dakujem za odpoved. Ale myslim, ze som to v tej otazke jednoznacne uviedol, ze chcem nabijat cez USB-C. Ci nie je to z otazky jasne?
misoft
31.12.21,09:47
A tie "iné" NB - PODPORUJÚ nabíjanie CEZ USB-C?
Chápeš ty vôbec, čo chceš?
Ak nepodporujú nabíjanie cez USB-C - tak nabiješ akurát veľké h0vn0!
Dzokaja
31.12.21,09:57
opat dakujem za odpoved, aj ked velmi nepomohla.

Chcem nabijat notebooky, ktore podporuju nabijanie cez USB-C, ako som v prvom prispevku napisal, takto nabijam jeden z tych notebookov v praci. Skusal som si svoj prispevok precitat opatovne, ale mne naozaj pride, ze som presne napisal, co chcem.
Dzokaja
31.12.21,09:58
co dosiahnem tym, ak ich zjednotim a budem chciet nabijat naraz dva?
ivka70
31.12.21,10:45
Bud skoordinujes nabijanie ale prilezitostne vyberies dalsiu nabijacku. Tento problem ti vznikne, nech vymyslis akekolvej riesenie. Co ale nevymyslis. :)
Dzokaja
31.12.21,15:03
Hladam jednoducho nieco taketo:

https://www.alza.sk/hyperjuice-100w-gan-nabijaci-adapter-s-2-usb-c-a-2-usb-30-vratane-cestovnych-redukcii-d6706346.htm

ale s tym, ze by to vedelo nahradit povedzme aspon dva 65W adaptery na notebook. Preco by sa to nedalo vymysliet, tomu nerozumiem
misoft
31.12.21,18:22
I veru nenapísal, pretože si spomenul len JEDEN NB, že nabíjaš cez USB-C - o ostatných si spomenul, že každý má VLASTNÝ adaptér. Takže nepíš voloviny.
Uveď značky, typy a modely tých NB a hneď budeme vedieť, či podporujú, alebo nie USB-C nabíjanie. Nie KAŽDÝ NB, ktorý má aj USB-C podporuje cez neho nabíjanie.
I ja mám NB s USB-C a predsa nemá podporu nabíjania cez neho.
Ak by si do podobného NB, ktorý to nepodporuje, vrazil nabíjanie - tak ti ručím, že buď nebude VÔBEC nabíjať (v lepšom prípade), alebo ho ODPÁLI! A vyhodíš ich do elektroodpadu.
Uvedom si jeden fakt, že akumulátor v NB má 19,1-20V a na nabíjanie potom musí dostávať aspoň tých 20V a prúd nebude v mA, ale v A - minimálne 1A (podľa kapacity akumulátora - udáva sa v mAh - prepočítaj si, za aký čas sa dobije na danú kapacitu a zistíš koľko mA si pýta - budú to stovky mA, možno aj cez 1A.
A vieš, čo urobí 1 a viac A v NB na doske za paseku?
ivka70
31.12.21,18:48
Lebo zatial take NB, aby im usb-c napajanie stacilo, nie su. Max. nejake hybridy s tabletom, co je vlastne tablet s klavesnicou.
Dzokaja
01.01.22,19:07
uz niekolko rokov napajam vyhradne z USB-C, tvoj vyrok je teda nespravny
ivka70
01.01.22,21:49
Ale cez dock... :) a predpokladam, ze zariadenie s androidom :) kup si take vsetky a mas po probleme
select
02.01.22,05:48
Poprvé si dávaj pozor,či výstup je schopný na nabíjanie väčších prístrojov.Radšej si kúp v odb.predajni adapter na nabíjanie s výstupmi usb.tam aj poradia koľko môžeš zaťažiť.
Tie kontakty nemusia vydržať veľké prúdy.