michal sluciak
31.12.21,09:43
Dobry deň. Rychla otázka pre ľudí so skusenosťou so stav.žeriavom. Staviam 2 podlažný dom. Co je lepšie ku stavbe : stavebný žeriav (napr. Cattaneo) alebo autožeriav (tatra 148 20t). Pravdepodobne budu plusy a mínusy pri obidvoch. Ak niekto používal, čo by uprednostnil. Ďakujem
buchač
31.12.21,12:39
Staviam 2 podlažný dom.
=======================
Tento staviaš ? Ešte stále nie je dokončený alebo si robíš prdel s tou rýchlou otázkou ?
https://www.porada.sk/t181971-stavba-druheho-poschodia.html#post1920457
----------------------------------
Otázka ohľadom žeriava je nekompletná...nešpecifikuje, čo máš na mysli.
Plusy a mínusy sa majú týkať čoho ? Technických záležitostí alebo finančných ???
michal sluciak
31.12.21,13:12
Dakujem za rozosmiatie :) Nie, nejedna sa o stavbu spred 11 rokov. Jedna sa o iny dom. Jedna sa mi o technicke zabezpecenie a verzatilnost nie financnu otazku, tie zeriavy stoja plus minus to iste. Napriklad teoreticky: stavebny zeriav musim napevno osadit, neda sa len tak pohnut, su tam elektricke droty kt. sa musi vyhybat... , tatru pohnes kde potrebujes dosah ramena je skoro to iste a este mozes aj nejaku korunu zarobit zeriavnickymi pracami. O toto mi islo. Ked to dostavam (tak do 10 rokoch :) ) tak uvediem moje postrehy. Teraz sa musim rozhodnut, ktory kupit, pretoze za dva mesiace sa zaklada stavba, dojde zelezo, doky lesenia atd. bude uz musiet byt zeriav na stavbe. Toto je moja teoria, ktora sa od reality moze lisit. Ked sa ma o par rokov niekto spyta ci zeriav alebo tatru budem vediet a dam rychlu odpoved.
ivka70
31.12.21,13:36
Naco ti ten zeriav bude?
Pri stavbe domu sa vyuziva zeriav jednorazovo, pri vylozeni materialu na zakladnu dosku ci poschodie - to zvladne ruka auta, ktore ho privezie. Este som nevidela pri stavbe rodinneho domu, aby bol zeriav trvale. A ty ho chces kupit.
buchač
31.12.21,14:35
michal sluciak (Dnes 15:12) Dakujem za rozosmiatie Nie, nejedna sa o stavbu spred 11 rokov. Jedna sa o iny dom. Jedna sa mi o technicke zabezpecenie a verzatilnost nie financnu otazku, tie zeriavy stoja plus minus to iste. Napriklad teoreticky: stavebny zeriav musim napevno osadit, neda sa len tak pohnut, su tam elektricke droty kt. sa musi vyhybat... , tatru pohnes kde potrebujes dosah ramena je skoro to iste a este mozes aj nejaku korunu zarobit zeriavnickymi pracami. O toto mi islo.
=====================
Pre druhý krát daj také info hneď...
Na základe tohoto sa nevieš rozhodnúť ? Ach jo...

Poznámka :
Ty kokos...nechcel by som byť tvojim susedom, ktorý by mi robil bordel 10 rokov (DESAŤ ROKOV)...pekný dáreček taký sused.
O zákonnosti dlžky trvania stavby ani nevravím.
michal sluciak
31.12.21,15:08
10 rokov to bol vtip :) chlapi ved trocha humoru do pol roka je hruba stavba to bol vtip. Cely dom je vlastne mala bytovka kvoli "rekonstrukcii" (nemam na novostavbu ako taku) tam ostane par murov z povodneho domu obrovsky clenity krov na to bude treba zeriav, 18t zeleza na strop prveho podlazia druhe podlazie tusim 3t a novy krov navrh. Tak si myslim ze sa ten zeriav uzivy. Mesacny najom je 1000e za stacionarny a stale sa da potom predat a tatra sa da vyuzit komercne alebo predat. Mozem sa mylit nehovorim len ako budem ten matros nosit a prehadzovat po pozemku. Napriklad krov sa rozobere ulozi mimo stavbu a potom pouzije na novy. Plocha pozemku skoro 2000m2 s 3 ma nehnutelnostami v rohoch pomaly v rekonstrukcii. Tak tatra ci stacionar. Ja sa priklanam teoreticky k tatre a 10k eur to zas nie je take hrozne. Chcel som V3S ale to je male. V january uz ideme viazat prekladove kose a prievlaky bude ich do bezvedomia tak tym zeriavom ich budem davat na poschodia. Dalsie baraky potrebuju urobit ryne a strechy opravit tak ten zeriav sa hodi. To len tak dalsia vec kvoli comu zeriav. Pred 3 rokmi som sa rozhodoval ci kupit nakladac s podkopom. Vsetci ma odhovarali, ze to ked budem potrebovat nieco kopat zavolam si minibager. No ja som za 5000 kupil uvedeny bager a nelutujem ani nahodou. Co som s nim uz nakopal to je neuveritelne, a hlavna vyhoda ked mas volnu soboty tak 4h pokopes a mas cosi porobene. Proste mi otec vzdy hovoril co mozes urobit strojom rob strojom.
besttracker
31.12.21,23:24
podla mna skor nieco ako je Cattaneo . ak nepotrebujes dvihat tazke veci/to stahovat po stavbe -co na stavbe sa vsetko pohybuje okolo 1,5 t ,tak by som siel do elektrickeho,mam moznot porovnat PV3S 8T AD 080 tusim vs elektricky,tak s vetrieskou su vecne problemy co bude podobne s T148 no vecne problemy draha nafta,kradnutie nafty,...baterky,startovanie,....elektricky-trocha elektriny,mensia nostnost,vyhoda - dialkove ovladanie mozes robit sam,so zeriavom nemozes,pri elektro sa tam nema co pokazit,nejaky motor ktory previnies :D a asi trocha nevyhoda mensia nostnost ak to postavis dalej od stavby/kupis slabsiu variantu....