Katka002
02.01.22,10:13
Dobrý deň,
priateľ by chcel predávať oleje do aut, a všetky mazivá. Je potrebné nejaké povolenie, ze môže predávať chemikálie? Alebo ako to vlastne je ? Ďakujem
pavol54
02.01.22,11:35
Začni od hygieny v prvom rade potrebuješ mať povolenú prevádzkáreň RUVZ, tam ťa vykostia:)
ivka70
02.01.22,15:18
Tak, tak, najma ekologia skladovania :)
pavol54
02.01.22,16:21
no až tak som nechcel byť brutálny v detailoch, musí zachytiť uniknuté oleje mám taký dojem že až do tretiny skladovacích kapacít. Ale čo je podstatné , jeden známy prišiel s nápadom že si kúpi vyradenú cisternu a bude predávať naftu a vraj mu Slovnaft odbyt povedal musí spĺňať podmienky, ak nie tak si môže do kanistra kúpiť na ich čerpačke
besttracker
02.01.22,17:53
e-shop alebo kamenna predajna ? ak to chce mat vsetko v poriadku priprav sa na papierovacky,lebo toto uz spada do kolonky Podnikanie v oblasti nakladania s nebezpečným odpadom
Katka002
02.01.22,17:56
Chcel by to mať ako eshop, no nikde sme sa nedočitali nejaké podmienky ak to chce predávať, preto sa pýtam
Katka002
02.01.22,17:59
Chce to mať ako eshop, všetko už bude balené. Nič sa nebude rozlievat ( napr. Zo suda a pod)
kopretinka
02.01.22,18:20
akú ekológiu skladovania má tesco,ktoré predáva motorové oleje?
buchač
02.01.22,18:22
Katka002 (Dnes 19:56) Chcel by to mať ako eshop,..
=================
Na rovinu ???

Sprostredkovateľov (kšeftárov) na báze pridanej hodnoty je na nete do aleluja.
Pripočítaj k tomu poštovné, ktoré musí zákazník zaplatiť a je jasné, že kde skončí takéto "podnikanie".
pavol54
02.01.22,18:47
všetky chemické látky uskladňované musia mať záchytný priestor. Napríklad postreky musím mať uložené vo vani a nikto nepredpokladá že by som ich aplikoval v sklade, ale na poli priamo do postrekovača už som napísal RUVZ určuje prvotné podmienky
pavol54
02.01.22,18:49
určite má v kanalizácii lapol
Katka002
02.01.22,18:50
Veď píšem, že ma ísť o eshop. Nevidím na tom nič zlé, veď eshopy žijú na princípe pridania hodnoty a postovne je samozrejmosť.
buchač
02.01.22,19:07
Katka002 (Dnes 20:50) Veď píšem, že ma ísť o eshop. Nevidím na tom nič zlé, veď eshopy žijú na princípe pridania hodnoty a postovne je samozrejmosť.
======================
Čo je v mojom príspevku na nepochopenie ?

Samozrejme, že ešopy žijú na pridanej hodnote...a nie iba ony, ale aj kamenné obchody.
Osobne nechápem, prečo by som si mal kupovať niečo cez ešopu, ak si to môžem kúpiť v kameňaku ? To poštovné je už len ako bónus, ktorý cenu za tovar navýši.
...a predajcov s olejmi je teda fest požehnane, konkurencia veľká...ja by som do takého kšeftu peniaze nedával.
kopretinka
02.01.22,19:17
čo blázniš? príde z centrálneho skladu,vyloží sa do regála,zvyšok sa uloží v sklade,príde zákazník,kúpi,odíde,pod regálom ani v sklade nie je žiadna kanalizácia.
kopretinka
02.01.22,19:18
kde ten človek bude čo aplikovať??? veď on chce eshop.
kde tesco čo aplikuje??? veď len predávajú flašky s olejom.
Katka002
02.01.22,19:25
Je snáď každého vec v čom chce podnikať. Moja otázka neznela, či má v tomto smere podnikať ale čo všetko treba k podnikaniu s chemikaliami. That's all.
ivka70
02.01.22,19:33
Ty snad vies, ake su podmienky ich stavieb?
Teda chces povedat, ze nic nepotrebuje? Preco nedas vlastnu odpoved, ked to vies?
pavol54
02.01.22,19:36
to je v ideálnom prípade, čo ak sa z nejakého dôvodu poškodí 5 l obal? kam asi upratovačka vynesie ten rozliaty olej? s tým sa musí rátať: a, vyleje do výlevky b, hodí do kontajneru na odpad c, pobeží poklusom na najbližšiu čerpačku? Ty by si čo robila? a to musí hygiena eliminovať, životné prostredie odobriť. 1 l oleja zničí 1 milión litrov vody a je jedno či sa dostane do kanalizácie predajne alebo z nádrže auta
buchač
02.01.22,19:44
Samozrejme, že je to každého osobná vec...a to jednoznačne.
Lenže podnikateľ, ktorý sa púšťa do kšeftu, by mal aj ovládať problematiku .... čítaj = nájsť si patričné info aj sám a nedávať také niečo pomaly ako domácu úlohu.

Citujem :
" Je potrebné nejaké povolenie, ze môže predávať chemikálie? "
Odpovedám :
" No néééé..." :D :D :D
Ty kokos...šak predaj chemikálií je daný zákonom !!! (Vyhľadaj si sama).

TO JE VŠETKO...alebo to chceš napísané v anglickom jazyku ?
dmc
03.01.22,14:57
nerozumiem ti - naozaj. Načo sem vôbec prispievaš. Teší ťa to ako tu "ohejtuješ" ľudí čo si prišli po radu ? Fakt ?
buchač
03.01.22,15:08
Aké hejtovanie vidíš ??? Lebo ja žiadne.

Dal som iba svoj názor na podnikanie v tejto sfére.
Naznačil som, že trh je presýtený a tým pádom je podnikanie neisté.
Žiadnym spôsobom som neodhováral od kšeftu.

Ale dobre, uznávam, že som trochu pritvrdil v poslednom komente.
Ale ak si objektívny, tak uznáš, že dotyčná si o to mierne koledovala.

Záverom by som sa opýtal.
Dostala na svoju otázku odpoveď ? Dostala !!!
NIKDE nie je napísané, že by každý mal dostať odpoveď vo forme komplet dodania všetkých informácií a aj linkov.
Kľudne by som vedel aj to dokázať (bez samochvály), ale to by už určite nebolo zadarmo.

P.S.:
Kurňa...keď vidím tie poniektoré otázky od nádejných budúcich "podnikateľov", tak by som im dal len jednu radu.
Nech sa na podnikanie vyserú a nech idú radšej makať niekde do Tesca.

P.S.:
Aj by ma zaujímalo, kde sú tí všetci iní odborníci z Porady ?
Prečo neprispievajú, prečo neradia ? Veď nie jedna téma je bez odpovede a aj komentára.
Lebo kopretinku za podnikateľku rozhodne nepovažujem...prečo sa jej neopýtaš na to jej hejtovanie ?
Nandrolon
04.01.22,10:57
Niekedy mám pochybnosti, či vôbec ešte dokážeš vykonať veľkú potrebu, zadarmo.
:-))))))))))))
buchač
04.01.22,11:05
Nandrolon (Dnes 12:57) Niekedy mám pochybnosti, či vôbec ešte dokážeš vykonať veľkú potrebu, zadarmo.
:-))))))))))))
=====================
To smerovalo na mňa ???

Ak hej, tak sa choď naliať borovičkou, ty ožraté hovado....čo sa ešte aj na Štedrý deň dokáže opiť pod obraz Boží.
Samozrejme, že za svoje sa strieskaj...ty opilec ožratý.

Citácie :
25-12-21 11:41 Nandrolon: Ránečko opité!
26-12-21 17:28 Nandrolon: Konečne nedeľa večer, zajtra 4:20 do práce! Aj pre pečeň je to dobré. Dnes ráno pocity horšie ako pri Covide
Nandrolon
04.01.22,11:17
A potom že kto tu nechápe ani trochu humoru :-))))))))))) a samozrejme že na teba. Ty v každom druho príspevku opakuješ, že dokážeš to, či ono, ale nebude to zadarmo. Preto sa normálne slušne pýtam, či sa dokážeš vôbec ešte zadarmo vysrať, alebo ti za to musí najskôr niekto zaplatiť :-)))))))))))))))))))))))))
Narozdiel od teba som aj na Silvestra aj na štedrý deň chodil po svojich a relatívne triezvo.
Nandrolon
04.01.22,11:19
Okrem toho dúfam, že máš všetky moje príspevky a screeny pekne archivované v osobitných adresároch!. Ak máš v tom bordel a máš to pomiešané s ostatným balastom, tak ťa okamžite hlásim tvojim kolegom na ŠTB!
:-)))))))))))))))))))))))))
romana147
04.01.22,12:00
" Katka002
eshopy žijú na princípe pridania hodnoty "
Nepridávajú hodnotu, ale iba cenu.