llentikaa
02.01.22,10:58
Dobrý deň, na konci roka som zistila , že v SP som mala zle nahlásenú dohodárku dôchodkyňu po celý rok kodom 55. , aj keď mala príjem vyšší ako 200€, softwér som mala zle definovaný tiež, takže ani na výkazoch neboli vypočítané odvody za SP. Rozdiel za zamestnanca by som chcela vyrovnať vo výplate za december ako nedoplatok na SP. Mam opraviť všetky mesačné výkazy ktorých sa to týka?potom jednou sumou zaplatim rozdiel.. ako by ste postupovali vy? ak má niekto skúsenosť alebo vie poradiť budem rada. V každom prípade zavolam aj do SP aby vedeli o čo ide, len by som to chcela mať predtým už v poriadku. Viem že je to hlúpa chyba, ale snáď nie som jediná ktorej sa také veci stávajú :(
veronikasad
02.01.22,10:42
Platby posli za každý mesiac samostatne so správnym špecifickým symbolom, ulahcis SP párovanie...
pavol54
02.01.22,11:33
ja som mal po inšpektoráte práce opravy miezd výkaz musíš spraviť opravný na každý mesiac ak ti môžem poradiť počkaj s úhradou zo 5 dní a oni ti sami pošlú výzvu aj s výmerom a špecifickým symbolom na nedoplatok a to im uhradíš naraz,