48912
26.09.06,09:58
Chcela by som sa spytat ako mam zaúčtovať koncesionársky poplatok za TV, ktorý firma kúpila? Do daňových alebo nedaňových nákladov???
Milan Benka
26.09.06,08:00
Na aký účel kúpila firma TV?
Tweety
26.09.06,08:01
Chcela by som sa spytat ako mam zaúčtovať koncesionársky poplatok za TV, ktorý firma kúpila? Do daňových alebo nedaňových nákladov??? Už tu bolo viac príspevkov, ale opakovanie je matkou múdrosti, tak iba pre Teba, 538AE-daňovo uznané náklady ak súvisia s činnosťou, ak nie tak nedaňové náklady.
48912
26.09.06,08:02
No nemame v predmete činností nic spoločné s TV
Milan Benka
26.09.06,08:07
Na aký účel kúpila firma TV?

Skús to zodpovedať.
jubo
26.09.06,08:32
Ak zadáš vo "vyhľadať " * koncesionarske poplatky* tak sa ti otvorí 18 tém ohľadne Tvojej otázky.

Alebo skús link http://www.porada.sk/t16067-p3-koncesionrske-poplatky-ete-raz.html

odporúčam prečítať si príspevok č.11 od andreja rv. Je tam jasná odpoveď.
DanielaSL
26.09.06,08:39
Skús to zodpovedať.

Milan a myslíš, že jej to z nadriadených niekto povedal, prečo to kúpil? Šéfovia si často myslia, že môžu všetko a nedajú si od odborníkov ani poradiť.
mariana11
28.09.06,14:58
Ohľadom koncesionarskych poplatkov som nasla v PORADCOVI toto:

************************
Pod pojmom “povinné platby”, resp. “zákonné platby” je potrebné rozumieť platby, na úhradu ktorých je daňovník zaviazaný na základe osobitných zákonov, prípadne iných predpisov. Ide o výdavky, ktoré je povinný daňovník vynaložiť, pretože mu to priamo napr. aj pod hrozbou sankcie (napr. pokuty) ukladá osobitný predpis.

Vo všeobecnosti platí, že daňový výdavok (náklad) je možné zahrnúť do daňových výdavkov len za podmienok stanovených v zákone o dani z príjmov. Podľa § 2 písm. i) zákona o dani z príjmov je daňovým výdavkom výdavok (náklad) daňovníkom preukázateľne vynaložený na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov zaúčtovaný v účtovníctve daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11 zákona o dani z príjmov, ak spomínaný zákon neustanovuje inak.

Zákon o dani z príjmov v rámci ustanovenia § 19 ods. 2 písm. a) umožňuje do daňových výdavkov uplatniť výdavky (náklady), ktoré je daňovník povinný uhradiť podľa osobitných predpisov. Zákon pritom odkazuje na


zákon č. 44/1988 Zb. o ochrane a využití nerastného bohatstva (banský zákon) v znení neskorších predpisov,

zákon č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení zákona č. 438/2002 Z. z.,

zákon č. 414/2002 Z. z. o hospodárskej mobilizácii a o zmene zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 274/1993 Z. z. o vymedzení pôsobnosti orgánov vo veciach ochrany spotrebiteľa v znení neskorších predpisov.
Keďže zákon uvádza spomínané právne predpisy len príkladmo, táto množina predpisov nie je vymedzujúco ohraničená. V praxi ide častokrát o aplikáciu ustanovenia § 19 ods. 2 písm. a) pri posudzovaní daňovej uplatniteľnosti výdavkov v súvislosti s ďalšími predpismi. V týchto prípadoch ide predovšetkým o


koncesionárske poplatky – povinnosť ich platenia vyplýva zo zákona č. 212/1995 Z. z. o koncesionárskych poplatkoch v z.n.p.,
***************************
Takze z toho vyplíva,ze aj ked by bolo rádio a TV nedaňovým výdavkom,konc.poplatky sú danové výdavky.
mudroš
05.10.06,13:34
Ale veď dôvodov ako firma využíva televízor na dosahovanie, zabezpečenie a udržanie príjmov je veľa (ak ho šéfi nemajú doma).
Napríklad len to, že tak čerpajú informácie.
Spochybňuje niekto noviny? Aj v televízii sú správy. Aj hospodárske rubriky, teletext a podobne.
Ak je televízor vo firme, tak asi nie preto aby sa na ňom pozeral hokej.
boitana
08.11.06,11:02
zdravim vsetkych poradakov,chcem sa uistit-cakam cakam na fakturu o koncesionarskych poplatkov a ta nechodi ,pisem ,emailujem a nic neodpovedaju tak ma napadlo -ved oni neposielaju asi uz faktury- chcem sa uistit -sama im uhradzam raz za 1/2 roka sumu a uctujem len na bankovom vypise? nemam teda cakat ziadnu fakturu?dakujem
Dav
21.12.06,08:03
Nám zaslal Slovenský rozhlas doklad na úhradu za II. polrok, názov to má "Koncesionársky poplatok v zmysle zákona NR SR č. 212/1995 Z.z. o koncesionárskych poplatkoch".
Kontaktná adresa : Slovenský rozhlas, Odbor koncesionárskych poplatkov, Mýtna 1, 817 55 Bratislava, tel, Fax 02/57273617
tel. 02/57273539, 02/57273429
Zoltán Kovács
21.12.06,08:05
zdravim vsetkych poradakov,chcem sa uistit-cakam cakam na fakturu o koncesionarskych poplatkov a ta nechodi ,pisem ,emailujem a nic neodpovedaju tak ma napadlo -ved oni neposielaju asi uz faktury- chcem sa uistit -sama im uhradzam raz za 1/2 roka sumu a uctujem len na bankovom vypise? nemam teda cakat ziadnu fakturu?dakujem

Posielajú oznámenie. Bez výzvy by som ani neplatil. KeĎ to uhradíš bez dokladu, ako to odôvodníš pri kontole. Preukaznosť bude na pochybách.