gorkonelka
05.01.22,11:32
Stravné lístky z 2021 (vydané zamestnancovi, ktorý ich zabudol spotrebovať) sa dajú vrátiť spoločnosti Up Dejeuner do 20.01.2022. Tí pošlú dobropis (v nižšej sume, kvôli manipulačnému poplatku na účte zamestnávateľa.

Ako sa to celé dá zaúčtovať?

Účtovníčka môjho šéfa mi odkázala, že ona to nevie. A že mi tým pádom lístky v hodnote 140€ prepadnú. Argumentuje, že vrátiť sa dajú len lístky ktoré ostali, ak bol zamestnanec PN. Čo podľa všetkého čo som čítala na nete nie je pravda.

Dá sa to takto? :
1. Prijatie stravných lístkov od zamestnanca:
MD213/D333 ... (140€)
2. Vrátenie stravných lístkov sprostredkovateľovi:
MD315/D213 ... (140€)
3. Prijatie platby od sprostredkovateľa:
MD221/D315 ... (140€ - poplatok pre sprostredkovateľa, poplatok do nákladov)
4. Vrátenie prostriedkov zamestnancovi:
MD333/D221 ... (140€ - poplatok pre sprostredkovateľa, poplatok do nákladov)

Vopred ďakujem za akékoľvek rady.
ivka70
05.01.22,10:52
V minulosti sa dali vymenit listky priamo zamestnancovi, neviem, ci aj v tejto spolocnosti. Skusila by som sa obratit na ich infolinku, ci si to nevies vybavit mimo zamestnavatela.

Pochybujem, ze to ide vymenit za financne prostriedky, vymena bola len za listky s inou dobou platnosti.
gorkonelka
05.01.22,11:46
Dobry den. Ako som napisala Up Dejeuner listky zo stareho roku prijimaju do 20.01.2022. Za ne posielaju dobropis na ucet zamestnavatela. Iba takto to riesia. Je to normalny postup. Ide o to, ako to zauctovat
ivka70
05.01.22,12:00
Lenze v tom ma ta uctovnicka pravdu, ze zamestnancovi nemoze vydat tu dobropisovanu sumu, stratil by sa vlastne zmysel zabezpecenia stravovania.
Zamestnavatel by mal kupit rovnake mnozstvo listkov a tie ti len zamenit.
A dat ti zaplatit aj ten poplatok.
S uctovanim ti neporadim, ale straca sa v tom tvojom navrhu tato logika.
Tu nejde o nespotrebovane listky.
veronikasad
05.01.22,12:28
Zbytočne sa rozčuľujes, povinnosťou zamestnávateľa nie je riešiť vrátenie nespotrebovanych(zabudnutych) gastrolistkov zamestnancov. Kontaktuj spolocnost, ktora lístky vydala, ak takú službu pre zamestnancov nerobia, bohuzial, lístky ti prepadnu...
kn-alka
05.01.22,12:33
Zamestnancovi vymente stravné lístky za stravné lístky na rok 2022 a staré stravné lístky zašlite na výmenu do Dejeuner

alebo Dejeuner vydá dobropis a vy na další mesiac objednáte o toľko lístkov viac, na koľko lístkov bol vystavený dobropis .... proste ich len vymeníte, počet kusov sa Vám nezmení
veronikasad
05.01.22,12:35
Jarka, ako bude sedieť inventúra cenin k 31.12.2021?
kn-alka
05.01.22,12:37
kus za kus, takže bude sedieť, dobropis bude až v januári

každý rok som to takto robila so zamestnancami.

V januári doniesli staré lístky, dostali za ne nové (samozrejme v rovnakej hodnote), firma lístky zaslala výrobcovi, dostala dobropis a basta.
Riqa
17.03.22,08:08
Dobrý deň, prosím Vás ako ste nakoniec zaúčtovali ten dobropis za vrátené stravné lístky? U nás to kolegyňa rieši práve.