nikulik
26.09.06,10:39
Ahojte, potrebovala by som radu. Priateľ má už dlhšiu dobu problémy s panvovým kĺbom. Cíti to pri dvíhaní ťažkých vecí. Cítil to niekedy aj pri chôdzky ale šiel ku doktorke a tá mu nasadila lieky. Lieky sice trochu utlmili bolesť, ale nie úplne.
Neviete mi poradiť, čo je najlepie na vysušený panvový kĺb, ktorý vlastne vôbec nemaže? Nestretli ste sa niekto s niečím takým?
zszitas
26.09.06,10:39
Dobre posobia vyrobky s kyselinou hyaluronovou, dumbierovy a sojovy olej, kurkuma ... na lubrikaciu klbov, ale doporucujem aj chondroitin, glukozamin a MSM na chranenie a regeneraciu chrupavky - dostat to uz vsade v roznych formach. Lieky na bolest tento problem nevyriesia.
Mackovka
26.09.06,10:59
Pred časom ma tiež trochu pobolieval panvový kĺb. Zhoršilo sa to ešte po zlomenine členka, keď som dlhšie ležala. Bolestí som sa zbavila úplne po liečení v Dudinciach a raz alebo dva razy ročne si kúpim Artrostop alebo ďalší prípravok na výživu chrupavky, ktorý mi odporučil ortopéd. Ale veľmi mi pomáha bicyklovanie na stacionárnom bicykli, stačí 10 minút denne a bolesti sa mi nevrátili. Ale kvalitné vyšetrenie lekárom vopred je dôležité, aby naozaj išlo o vysychanie kĺbu a nie nejaký zápal.
vema
26.09.06,10:59
Aj môjho manžela občas bolí bedrový kĺb.Zatiaľ nič neužíva,ale poznamenal,že keď priberie 2-3 kg je mu horšie a naopak.Regulácia váhy tiež pomôže.Nemá priateľ nadváhu?
Lucuš
27.09.06,06:02
Moja známa má tiež taéto problémy poradili jej jesť gumové cukríky najlepšie jesť Haribo vraj to obsahuje nejakú látku, určite to nevylieči ale za skúšku nič nedáš.
tiny77
27.09.06,06:17
Moja známa má tiež taéto problémy poradili jej jesť gumové cukríky najlepšie jesť Haribo vraj to obsahuje nejakú látku, určite to nevylieči ale za skúšku nič nedáš.

okrem toho papat tak casto ako sa da agarove, zelatinove zakusky, najlepsie ciste zele, agar, pridavat zelatinu - obycajnu potravinovu - za lyzicku kazdy den do jedla, napoja. v lekarni dostat i cistu zelatinu. je dobre papat aspik, vyjedat spikove kosti, huspeninu....
zszitas
28.09.06,04:53
Moja známa má tiež taéto problémy poradili jej jesť gumové cukríky najlepšie jesť Haribo vraj to obsahuje nejakú látku, určite to nevylieči ale za skúšku nič nedáš.

Ja by som sa pozrel na druhej strane aj na obsah emulgatorov v tych gumovych cukrikoch, ... detom som to ja napriklad nikdy nekupoval!
Lucuš
28.09.06,06:11
Ja by som sa pozrel na druhej strane aj na obsah emulgatorov v tych gumovych cukrikoch, ... detom som to ja napriklad nikdy nekupoval!

No Ečiek je tu až dosť, ale popravde povedané až v čom nie sú?
nikulik
28.09.06,06:42
Aj môjho manžela občas bolí bedrový kĺb.Zatiaľ nič neužíva,ale poznamenal,že keď priberie 2-3 kg je mu horšie a naopak.Regulácia váhy tiež pomôže.Nemá priateľ nadváhu?

Nie, priateľ nemá nadváhu, práve naopak, je veľmi veľa ale nepriberie ani kilo. Veľa športuje, takže ani v tom by nemal byť problém.

Moja vedúca v praci mi povedala, že s tým sa nedá nič robiť, vraj sa to dá odstrániť len operáciou, ale operáciu mladým ľudom nerobia, iba ak už starším. Lebo mala kolegu v starej práci, ktorý ma už vyše 50 rokov, a bol viackrát na toto operovaný. Teraz chodí o paličke, ale aj bicykluje, pomaha mu to. Tak neviem.
luna21
28.09.06,07:58
Na kĺby je dobrý vývar z domácich cestovín (halušky, rezance, šúľance...) - ale len z domácich, teda doma robených, nie kupovaných. Po zliatí cestovín piť vývar, alebo je možné urobiť z neho polievku (niektorí si pamätajú z čias mladosti, teda detstva - možno...) :
v tanieri roztlačiť cesnak, pridať mletú červenú papriku, čierne korenie, soľ, poprípade ocot - všetko podľa chuti, zaliať vývarom, premiešať a máš polievku.
Cestoviny nepremývať studenou vodou, jesť ich treba bez premytia, aby zostal na nich sliz, ktorý je dobrým mazivom na kĺby.
Radostný deň...
nikulik
28.09.06,08:48
Na kĺby je dobrý vývar z domácich cestovín (halušky, rezance, šúľance...) - ale len z domácich, teda doma robených, nie kupovaných. Po zliatí cestovín piť vývar, alebo je možné urobiť z neho polievku (niektorí si pamätajú z čias mladosti, teda detstva - možno...) :
v tanieri roztlačiť cesnak, pridať mletú červenú papriku, čierne korenie, soľ, poprípade ocot - všetko podľa chuti, zaliať vývarom, premiešať a máš polievku.
Vývar slúži ako mazivo na kľby!!!
Radostný deň...

Ďakujem, určite vyskúšame. :)
Presne niečo také som chcela. Nie lekára, lieky z lekárne, dnes sa za to vyhodí kopec penazí a maju len minimalny ucinok, chcela som niečo ako recept od starej mamy.:D
učtovníčka
28.09.06,08:50
Tieto problémy netreba podceňovať v žiadnom veku, veď dnešná mládež bude na tom ešte horšie ako my "skúsenejší". Stav kĺbov sa dá významne vylepšiť kvalitným GLUKOSAMINOM. Nestačí vybrať jednu dávku, treba aspoň 3 mesiace a dopĺňať tak ako bolo spomenuté huspeninou a želatínou v akejkoľvek podobe aká chutí. Bližšie info cez ss.
mashka
01.10.06,08:36
Na vysušené kĺby doporučujem každý deň jogurt s veľkou lyžicou vlašských orechov alebo kokosovej múčky po dobu jedného roka.Je to jednoduché a ,hlavne,veľmi účinné.