Eva Vajdová
26.09.06,11:43
Som personalistkou v spoločnosti a chcela by som zistit ako dlho mam archivovat zivotopisy ludi, ktory mi dali suhlas k archivacii podla zakona č. 428/2002 Z. z.. Po urcitom case by som tieto zlozky mala scartovat, ale neviem ako dlho si ich mam drzat.
alušik
26.09.06,09:53
To závisí od toho, na akú dlhú dobu Ti dali súhlas na archiváciu údajov v zmysle zákona o ochrane osobných údajov.;)
Eva Vajdová
26.09.06,11:21
a ak je tam napisane, ze po dobu nevyhnutnu pre realizaciu vyberoveho konania na pozicie v spoločnosti?
Barbora.B
26.09.06,11:28
Pokiaľ už nie je aktuálne výberové konanie a pozícia je obsadená, tak sa podľa mňa môžu tie životopisy skartovať.
Eva Vajdová
26.09.06,12:57
A ak by som ich chcela mat v archivácii pocas jedneho roka, dalo by sa to? Myslim kvoli tumu, aby som v pripade potreby mohla prejst zivotopisy a poznamky a opatovne si ho napr. po roku pozvat na pohovor na podobnu poziciu
katkaj
26.09.06,13:13
A ak by som ich chcela mat v archivácii pocas jedneho roka, dalo by sa to? Myslim kvoli tumu, aby som v pripade potreby mohla prejst zivotopisy a poznamky a opatovne si ho napr. po roku pozvat na pohovor na podobnu poziciu

V tom prípade by si podľa mňa potrebovala mať súhlas od tých uchádzačov na dobu jedného roka, že si uchováš v systéme ich životopisy.