katedrála
07.01.22,13:21
Chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosť s bolesťou kolien od chrbtice,tak mi to aspon moja neurologička uzavrela,rng kolien je v poriadku,bedrá začínajúca koxartróza,bolesť je prítomná denne od slabej po stredne silnú väčšinu na večer,tá silnejšia bolesť tak raz do týždna vtedy si dávam tab.od bolesti inak tu miernu dokážem zniesť iba tolko že ju vnímam.Chrbtica ma bolí v driekovej oblasti,bulging disku ale neurologicka to nejak ani neberie v úvahu podla nej to má každý.
neviem čo ešte skúsiť,má 48 r. a lekárka mi dáva len lieky od bolesti.
Jarka 1
07.01.22,12:54
Žiadne lieky od bolesti. Masáže a treba sa hýbať. 48 rokov je vééééľmi málo na to, aby sa už človek zmieril s tým, že pomôžu len lieky od bolesti, ak je inak podľa lekárov v poriadku.

Nahmataj si miesta, kde to bolí a človek si to aj sám dokáže jemne masírovať, aby sa miesto prekrvilo, zmiernilo sa napätie a prekrvením ustúpila bolesť. No a potom pomaličky pridávať pohyb.

Nečakaj, že ťa zachránia len lieky. V tomto prípade sa musíš ratovať hlavne sám. Poznám z vlastnej skúsenosti.
katedrála
07.01.22,13:16
práve že nechcem lieky len výnimočne si dám ked je tá bolesť fakt silná,posledný rok sa to zhoršilo,denne cvičím cviky od rehab.,chôdza cca hodinka,napriek tomu nejaké výrazne zlepšenie necítim,no nič budem skúšať dalej,možno mi iné cviky zaberú.
Jarka 1
07.01.22,13:26
Vyskúšaj najprv masáže od kvalitného maséra. Ak už je niekde dlhotrvajúci problém, tak nepomôže len pohyb. Treba odblokovať problémové miesto. Takže najprv pár masáží bez cvičenia, aby sa to v problémovom mieste pekne ustálilo a nehodil si to späť bezprostredným cvičením. Doporučujem vyskúšať aspoň 3 masáže v priebehu napr. dvoch týždňov. Tým nič nepokazíš. Potom postupne pridávať záťaž cvičením. Nie hneď naraz začať machrovať. Sleduj svoje telo. Samo ti napovie, ktorý pohyb viac škodí, ako pomáha. Postupne sa dáš dokopy a potom môžeš strečkovať :D

Inak predsa ešte len doplním. Nie je bolesť kolien , ako bolesť kolien. Poznám bolesť, keď sa podlamovali kolená a bolo to od chrbtice. Nedávno tu bolesť kolena riešil jeden poraďák bez info, čo na to lekár. Tam som vôbec nereagovala. Neskôr sa ukázalo, že tam bola voda v kolene.
Taserda
08.01.22,14:23
Najvyšší čas začať cvičiť. Na kolená bicykel. Správna veľkosť a správne nastavená sedačka. Zbaviť sa nadváhy. Chrbát aj kolená často bolia od plochých nôh, prejaví sa to pri vyššom veku. Ak nemáš nejaké reumatologicke samozrejme. Šport sa však odporúča stále, aj pri chorobách. Je tu aj otužovanie, to veľmi dobre vplýva na kĺby. Na to všetko si treba nastaviť hlavu, lebo všetko je tam.