mimkaa10
07.01.22,14:13
Dobry deň, prosím o radu.
V spolocnosti je nepretržitá prevádzka a funguje sa na plánovaní smien. Pri PN aj OČR postupuju tak, ze ak je zamestnanec PN, OČR, zmažú mu zmeny, ktoré mu vychádzajú počas PN a ked PN ukončí, preplánujú smenovku.myslím si, ze to je nesprávne.
Nemali by to byt tak, ze sa spočítajú hodiny podla pôvodného plánu zmien, ktoré PNkou vynechal? A do pôvodného plánu nezasahovať?
Zároveň sa chcem spýtať, zamestnávatel prepláca iba dni PN na ktoré mu pripadne zmena ? Ďakujem za usmernenia.
Katy a R
07.01.22,13:41
pozreme zákon -odst 2 §7
zze/2003-462/7
mimkaa10
07.01.22,14:20
Vďaka
Čiže po lopate povedané, prepláca sa PN bez ohľadu nato, kedy ma plánovanú zmenu, čiže aj za cas voľna.
Je v poriadku, vymazať plánované zmeny počas pn?
ivka70
07.01.22,14:25
A co ma ten zamestnavatel robit? Musi to preplanovat tak, aby mal zmeny pokryte, nie?
mimkaa10
07.01.22,14:48
Jasne, ze ostatných prispôsobí.
Ja som sa iba pozastavila nad tým konkrétnym clovekom na PN, čiže je to takto v poriadku. A možem sa spýtať, ako sa to zvykne riešiť s casom PN, ako sa to vyrovná do fondu?
Jana Motyčková
07.01.22,16:23
Vo všeobecnosti to nie je v poriadku. Mimo mimoriadnej situácie zamestnávateľ určuje zmeny týždeň dopredu s platnosťou na týždeň, po tomto určení / po tomto termíne nemôže už zamestnávateľ svojvoľne do rozvrhu vstupovať. Ale pokiaľ by zamestnávateľ vedel o niekom, že bude v čase, na ktorý rozvrhuje zmeny PN, môže na tento čas rozvrhnúť zmeny ako chce, napr. aj na 5x8 týždenne. Dnes, v Čase mimoriadnej situácie, núdzového stavu a pod. zamestnávateľ rozvrhuje zmeny najmenej 2 dni dopredu s platnosťou na týždeň.
Jana Motyčková
07.01.22,16:24
Vo všeobecnosti to nie je v poriadku. Mimo mimoriadnej situácie zamestnávateľ určuje zmeny týždeň dopredu s platnosťou na týždeň, po tomto určení / po tomto termíne nemôže už zamestnávateľ svojvoľne do rozvrhu vstupovať. Ale pokiaľ by zamestnávateľ vedel o niekom, že bude v čase, na ktorý rozvrhuje zmeny PN, môže na tento čas rozvrhnúť zmeny ako chce, napr. aj na 5x8 týždenne. Dnes, v Čase mimoriadnej situácie, núdzového stavu a pod. zamestnávateľ rozvrhuje zmeny najmenej 2 dni dopredu s platnosťou na týždeň.
PN sa platí za kalendárne dne, nechce sa mi veriť že by ešte dáky zamestnávateľ platil len pracovné dni PN.
ivka70
08.01.22,07:15
Tam ide len o zapocitanie neodpracovanych hodin pocas PN, tie by, samozrejme, mali byt pocitane podla povodne naplanovanych zmien. Pri dlhofobrj PN by, sa dal pocitat aj priemerny pocet neodpracovsnych hodin za tyzden.