Plumps
08.01.22,23:40
Kablovu TV prijimam cez set to box UPC. Doma mam este jeden set to box zakupeny davnejsie od UPC. Ked do neho vlozim kartu nefunguje, hlasi karta insert. Da sa to nejako spojazdnit, alebo musim poziadat UPC o registraciu set to boxu na moje konto ?
misoft
09.01.22,05:50
Nefunguje preto, lebo karta nie je spárovaná so zariadením.. Tam potrebuješ ďalšiu kartu, spárovať so STB.
Ak sú to STB, kde sa priamo zasunie karta - je naozaj potrebné spárovanie karty a zariadenia, žiaľ (a to je chyba UPC) - nie je možné (teda aspoň o tom neviem) spárovať JEDNU dekódovaciu kartu s DVOMA (TROMA) set-top-boxami - jednoducho to nepodporujú (asi sa boja úniku zisku).
Pozn. preto sa uprednostňujem používanie CA modulu (so spárovanou kartou), ktorý je ľahší, dá sa použiť v každej telke s CI+ slotom (ak to telka má).
Plumps
09.01.22,07:27
Mame doma aj CA modul s kartou UPC. Staci prist s kartami / od set to boxu a od CA modulu / na UPC a preregistruju bezplatne na moj ucet ?
misoft
09.01.22,07:38
Ten telvízor (druhý) nemá CI+ slot? Ak áno a karta je s CA modulom spárovanáa a aktívna - stačí len zasunúť, naladiť a sledovať. Pokiaľ bola na iný účet - pôjde to na ten "jeho" účet. TV je jedno, čo je tam v telke pichnuté - len to musí byť spárované a aktívne.
Preregistrovanie (spomínalo sa) - dá sa. Či za poplatok - netuším.
Plumps
09.01.22,07:44
Karta je s CA sparovana, ale je z ineho uz zruseneho uctu .Musim na preregistrovanie brat CA modul a set to box, ci staci len karty ?
misoft
09.01.22,09:09
Pokiaľ je to už spárované - musíš vedieť číslo karty (názorne https://i.colnect.net/f/4013/691/Upc.jpg) a CA modulu (napísané na zadnej strane modulu) a pod akým číslom je vedený účet, aby to vedeli identifikovať a preregistrovať. Pokiaľ chce spárovať kartu a STB - karta musí byť aktívna (resp. účet) a musia sa spárovať fyzicky. Ale to spárovanie by nemalo dlho trvať - ide len o doplnenie vnútornej pamäte STB údajmi z karty. Preto musia byť spolu.
Plumps
09.01.22,09:19
Sparuje sa karta s uctom. ? Staci prist do UPC s kartou a preregistrovat na novy ucet. ?
Vsetko je bezplatne ?
misoft
09.01.22,09:31
Ak sa pozrieš do účtu na Moje UPC - Moje služby - Digitálna televízia - tak je tam uvedené, aké zariadenie je vedené pod účtom (v mojom prípade "Zariadenie CAMODUL SMIT XX******** (#######) - to je SN modulu) - teda číslo CA modulu. A CA modul je spárovaný s kartou. Takže POTREBUJE tam CA modul (alebo aspoň jeho údaje). Ak je to spárované karta+modul - stačia jej len udať čísla - a pôvodný účet (alebo aspoň jeho číslo) odkiaľ a kam (nový účet).
Pri STB - musí to urobiť fyzicky (žiaľ). Pokiaľ posiela UPC nový modul + kartu (alebo STB + kartu) posiela to už spárované (robia to priamo u nich).
Plumps
09.01.22,09:40
Musi na UPC na preregistrovanie ist aj povodny majitel set to boxu a CA modulu ?