6kikusa
09.01.22,07:01
Dobry den, chcem sa opytat, ked obcianske zdruzenie prijima len 2% a dary nieje povinny podat danove priznanie ano? Ked som dostavala na ucet len 2% od FO a od PO a ziadne ine prijmy nemam. Dakujem
marekpm
09.01.22,08:04
marekpm
09.01.22,08:06
6kikusa
09.01.22,11:02
Dakujem, prosim vas..edte pre istotu..bankovy ucet moze mat vlastnik OZ sukromny? A ked presiahne ciastku 33000 az potom si zalozi ucet pre OZ
Mila123
09.01.22,11:42
OZ je právnickou osobou, ako môžete používať svoj súkromný účet???? nemysliteľné ........ako Vám môže NU potvrdiť registráciu na asignačnú daň, keď účet nie je OZ ale Váš súkromný?????? a vlastníctvo OZ???? o.z. je spoločenstvo FO (občanov), združením vytvárajú PO......ako sa dá vlastniť????? pravdepodobne máte na mysli štatutára o.z.
6kikusa
09.01.22,12:10
Ano na mysli mam statutara..preto sa pytat lebo vsade sa uvadza ze ma mat ucet OZ az ked prijme nad 33000 takze to nieje pravda kazdy OZ ma mat vlqstny ucet?
Mila123
09.01.22,12:24
Registrácia do Zoznamu prijímateľov 2%
Ako sme už uviedli, organizácia sa môže dať zapísať do Zoznamu prijímateľov 2% kedykoľvek v termíne od 01.09.2021 do 15.12.2021. Registráciu vykoná ktorýkoľvek notár a spočíva v spísaní notárskej zápisnice, v ktorej notár osvedčí splnenie podmienok podľa zákona o dani z príjmov. Štatutárny zástupca organizácie, príp. splnomocnenec, predloží notárovi:

rozhodnutie o registrácii
podľa právnej formy organizácie stanovy, štatút alebo iný dokument, ktorý preukazuje predmet činnosti organizácie
potvrdenie banky alebo pobočky zahraničnej banky nie staršie ako 30 dní, že organizácia má zriadený účet v banke alebo pobočke zahraničnej banky s uvedením čísla tohto účtu. Na tento účet budú poukázané prostriedky z prijatého podielu zaplatenej dane. Spôsob podania žiadosti o potvrdenie a spôsob jeho vystavenia závisia od pravidiel konkrétnej banky.
Mila123
09.01.22,12:25
Prijímateľ, ktorého súhrn podielov zaplatenej dane z príjmov fyzických osôb a právnických osôb v príslušnom kalendárnom roku je vyšší ako 33 000 eur, je povinný najneskôr do 30 dní od prijatia tejto sumy zriadiť osobitný účet v banke alebo pobočke zahraničnej banky, na ktorom vedie len prijatie a čerpanie podielu zaplatenej dane, pričom finančné prostriedky zodpovedajúce podielu zaplatenej dane prijaté v príslušnom kalendárnom roku pred uvedeným obdobím znížené o použité sumy prijímateľ prevedie na tento účet do 30 dní od povinnosti jeho zriadenia. Ak prijímateľ nesplní tieto povinnosti, komora nezaradí prijímateľa do zoznamu prijímateľov na obdobie jedného roka nasledujúceho po roku, v ktorom došlo k nesplneniu povinnosti.
6kikusa
09.01.22,12:42
Ano to viem ale aj tak potom nerozumiem ked uvadzaju aj toto:

Preto sa aj pytam lebo clovek nevie coho sa ma drzat

Vytvorenie osobitného bankového účtu v banke
Občianske združenie, ktoré príjme podiel zaplatenej dane vyšší ako 33 000 eur, je povinné najneskôr do 30 dní od prijatia tejto sumy zriadiť osobitný (samostatný) účet v banke alebo pobočke zahraničnej banky, na ktorom vedie len prijatie a čerpanie podielu zaplatenej dane. Takéto občianske združenie musí finančné prostriedky zodpovedajúce podielu zaplatenej dane prijaté v príslušnom kalendárnom roku pred zriadením samostatného bankového účtu znížené o použité sumy previesť na tento účet do 30 dní od povinnosti jeho zriadenia.



Prečítajte si celý článok na: https://www.podnikajte.sk/zdruzenie/ake-povinnosti-ma-obcianske-zdruzenie © Podnikajte.sk
Mila123
09.01.22,12:56
čítate s porozumením????mne je jasné, že ak má prijímateľ vyšší podiel ako 33 000,- si zriadi OSOBITNÝ (nie prvý ) účet o.z.........účelom bude príjem asignačnej dane, iba na príjem a na čerpanie podielu zaplatenej dane......na nič viac.....
ako môžete prijímať cudzie €, peniaze PO na svoj bankový účet????? a čo vedenie účtovníctva o.z??? čo na to účtovník vraví?????
6kikusa
09.01.22,13:04
Pytam sa ked nerozumiem..dakujem vam za info pomohli mi