formalposta
26.09.06,10:56
V novembri nastupujem na materskú dovolenku. Som zamestnanec a budem mat matersku z tohto pracovneho pomeru, splnam podmienky. Okrem toho som aj SZCO a tu by som sa chcela opytat:

1. ci som povinna prerusit cinnost SZCO pocas materskej?
2. zamestnavatel chce so mnou este uzatvorit pocas materskej dohodu o vykonani prace, pretoze niektore veci budem este robit ale z domu - mozem mat takuto dohodu a poberat matersku?
3. Mozu mi potom po podani danoveho priznania kratit matersku?
4. a ako je to ked budem potom poberat uz len rodicovsky prispevok?
DAKUJEM!!!!
ajobs
26.09.06,09:14
V novembri nastupujem na materskú dovolenku. Som zamestnanec a budem mat matersku z tohto pracovneho pomeru, splnam podmienky. Okrem toho som aj SZCO a tu by som sa chcela opytat:

1. ci som povinna prerusit cinnost SZCO pocas materskej?
2. zamestnavatel chce so mnou este uzatvorit pocas materskej dohodu o vykonani prace, pretoze niektore veci budem este robit ale z domu - mozem mat takuto dohodu a poberat matersku?
3. Mozu mi potom po podani danoveho priznania kratit matersku?
4. a ako je to ked budem potom poberat uz len rodicovsky prispevok?
DAKUJEM!!!!

K bodu 1. nie, nie si povinná prerušiť činnosť SZČO,
K bodu 2. viď http://www.porada.sk/showpost.php?p=301215&postcount=262,
K bodu 3. nie, ale ak tvoj príjem z DoVP prekročí za rok 2006 sumu 41.400 Sk, budeš platiť ZP,
K bodu 4. ako bod 3.
formalposta
26.09.06,09:42
Vdaka. A este. Ak budem na materskej a budem mat aj SZČO a dosiahnem prijem, ale ten prijem urcite neprekroci minimalny vymeriavaci zaklad pre zdravotne poistenie, môžu mi potom stanovit preddavky na zdravotne poistenie v minimalnej vyske? Doteraz som preddavky neplatila, lebo zo SZČO som mala nulu a odvody na zdravotne a socialne mi isli zo zamestnania.
ajobs
26.09.06,20:50
Vdaka. A este. Ak budem na materskej a budem mat aj SZČO a dosiahnem prijem, ale ten prijem urcite neprekroci minimalny vymeriavaci zaklad pre zdravotne poistenie, môžu mi potom stanovit preddavky na zdravotne poistenie v minimalnej vyske? Doteraz som preddavky neplatila, lebo zo SZČO som mala nulu a odvody na zdravotne a socialne mi isli zo zamestnania.

Ak nedosiahneš príjem z činnosti SZČO za rok 2006 viac ako 41.400 Sk, po narodení dieťaťa bude platiť ZP za teba štát.
oref
30.05.07,15:52
Chcela by som sa spýtať, ak som celý rok 2006 na MD, v roku 2006 som dosiahla príjem zo SZČO 27 000,-- /SZČO 01.01.2006 - 31.03.2006/ a príjem z dohôd 31 000,--, z akého základu som povinná platiť ZP? Posudzujú sa dohody samostatné a SZČO samostatne?
Kája.
02.11.07,08:01
Dobrý deň, môžte mi prosím poradiť. SZČO popri zamestnaní v roku 2006 (september) nastúpila na MD. Ako SZČO za rok 2006 dosiahla základ dane 58 000,- , idem sa spýtať bola a je povinná platiť preddavky na ZP? Je za ňu platiteľom ZP štát? Ďakujem