Maria1953
10.01.22,12:31
Dobrý deň,potrebujem poradiť v danej veci.Bola som telefonicky informovana z komunalnej poistovne,že mi priatel ,ktory zomrel odkazal danu poistku.Aby som ju mohla prevziat mam dolozit umrtny list a lekarsku spravu o obhliadke.Nie som rodinny prislusnik.Ako postupovat,aby mi poistovna peniaze poukazala.
veronikasad
10.01.22,11:36
máš prístup k dokladom, ktoré poisťovňa požaduje ?
ivka70
10.01.22,11:49
Lekarska sprava o obhliadke sa dorucuje matrike spolu s OP zomreleho, na ich zaklade matrika vydava umrtny list.
Tam sa da ziadat aj duplikat, ci ale si opravnena osoba, ktora by mohla ziadat, to uz musis zistit na matrike.
Katy a R
10.01.22,11:49
bude treba tie doklady ... pozri aj tu - na stránke nájdeš potrebné tlačivo.
Ak pôjdeš osobne - doklady aj teba overia v kancelárii - ak budeš riešiť poštou - bude treba overiť a tiež tam pridaj kópiu svojho OP
https://www.kpas.sk/content/files/hlaseniePU/zivot/Ozn%C3%A1menie%20o%20%C3%BAmrt%C3%AD%20poisten%C3% A9ho.pdf
a na stránke majú aj elektronický formulár
https://www.kpas.sk/napiste-nam/formular/zivot/26/nahlasenie-skodovej-udalosti
Chobot
10.01.22,19:20
Ak tie doklady nezoženieš, môžeš kontaktovať poisťovňu a vysvetliť im, že nie si rodinný príslušník a nemáš sa ako dostať k dokladom. Poisťovňa má právo vyžiadať si doklady o zdravotnom stave od príslušných lekárov, prípadne od príslušných inštitúcií.
Martuk
12.01.22,18:09
pokiaľ si nebola v danej zmluve uvedená ako oprávnená osoba s percentuálnym podielom na dané riziko, tak nedostaneš nič. Napríklad ak by bol tvoj priateľ poistený na smrť na sumu 20 000 eur a ty by si ako určená oprávnená osoba mala podiel 50%, tak by si dostala 10 000 €.

Telefonicke kontaktovanie - no toto je tak trošku ošemetné. Ak si bola kontaktovaná telefonicky, tak by si mala dostať aj dopis priamo z poisťovne, že má prísť k výplate plnenia, alebo by ti takýto dopis mali byť schopní vytlačiť alebo minimálne ukázať k nahliadnutiu na pobočke po overení tvojej totožnosti.

Z tejto akože poisťovne ti volal kto? Poisťovák, likvidátor poistnej udalosti, operátor na centrále (ak by to bol niekto z centrály, tak by určite nevolal z mobilu, ale z pevnej linky) alebo kto?