Tomilii
10.01.22,12:53
Dobrý deň. Mám otázočku, som laik tak neviem ako to napísať ale potreboval by som prepojiť tv Lg model 65UM7050PLA s domácim kinom LG model HT303SU-DO. Chcel by som aby mi prehravalo zvuk z TV na domácom kine a aj yotube, proste všetko čo budem prehrávať na TV. Za každé rady vopred ďakujem Tomas
misoft
10.01.22,15:19
Porovnal som konektivitu - jediné čo majú oba systémy spoločné je komponentný a kompozitný vstup/výstup. To domáce kino nemá ani optické, HDMI, koaxiál.
Jediná cesta je teda použiť komponent, alebo kompozit.
Používanie rôznych adaptérov by to rozšírilo, ale nerobilo by to dobrotu - stačí aby bol adaptér nesprávny a už to nefunguje.
Tomilii
10.01.22,16:38
Dobrý večer. Co mám rozumieť pod pojmom komponent, kompozit. Mne sa hlavne jedna aby sa mi zvuk z TV prehrával bud na tom domácom kine alebo nejakej inej náhrade čo by to prenasala do repro. Ďakujem za info Tomáš
Chobot
10.01.22,19:24
misoft - komponent ani kompozit neprenášajú zvuk. Tie sú na prenos iba obrazu. On potrebuje nejaké audio in/out konektory. Pozriem tú konektivitu.
Chobot
10.01.22,20:06
Štandardne domáce kiná nie sú robené na to, aby sa zvuk prenášal z TV do domáceho kina. Domáce kino je vlastné zvukové zariadenie a jedine obraz je vyvedený do TV rôznymi štandardami, napr, ako spomenul misoft - kompozit, komponent (čo sú analógové signály), prípadne HDMI, čo je digitálny signál.

Podľa obrázkov konektorov, ktoré som našiel, to vyzerá, že televízor má audio výstup v podobe optického kábla, a možno niektorý z HDMI konektor by mohol mať aj audio OUT. Ale to tvoje domáce kino je už trochu staršieho vydania (z roku 2008) a nemá tieto konektivity. Má tam ale Audio IN - dva CINCH konektory. Treba teraz zistiť, či má TV nejaký AUDIO OUT výstup. Z fotiek na nete vyzerá že nemá, to audio, čo je vzadu, je len IN.

Ak má TV výstup na sluchátka, tak by sa to dalo prepojiť z výstupu na sluchátka, ale to nebude ono. Navyše tieto novšie TV prístroje už nemajú sluchátkový výstup.

Takéto niečo by ti mohlo pomôcť, ale to by si sa najprv musel naozaj presvedčiť, že tie konektory tam sú.

https://www.gme.sk/audio-converter-coax-toslink-na-l-r

Máš na zariadeniach tie konektory, ako sú na priložených obrázkoch? Ak nie, môžeš odfotiť konektory na TV aj na kine a dať ich sem?
buchač
10.01.22,20:09
Na čo sa trápiš ? Veď si nájdi niekoho, kto ti to zapojí.
Lebo aj keby ti tu niekto dal celý popis, tak to nezvládneš...lebo si laik (bez urážky...sám si to priznal)
Laik som aj ja, neseriem sa so serepetičkamii. Zať tomu rozumie, skoro vždy ho poverím podobnými realizáciami.
misoft
11.01.22,10:26
Optical a HDMI som preto nespomenul, pretože medzi oboma zariadeniami bola u niektorého z nich absencia daného spôsobu prepojenia.
A to DK - žiaľ nemá žiadny Audio vstup.
Chobot
11.01.22,10:30
ň"9940054018129
ľa druhého obrázku, ktorý som pripojil, je tam audio vstup - INPUT - AUX IN.. Ale je možné, ž je to obrázok z iného modelu - číslo je slabo vidno.
misoft
11.01.22,10:34
Komponentný vstup! Ten som spomínal, že je to jedna z možností - komponent/ kompozit.
Potrebuje len kábel CINCH - CINCH - https://www.gme.sk/data/product/480_480/pctdetail.652-259.1.jpg?ts=1511960898 - červený na červený musí dodržať.