december85
10.01.22,14:09
Ahojte, potrebujem poradiť. Účtuje sa v JU reštaurácia. Zákazníci platia za jedlo stravnymi lístkami. Majiteľ tieto lístky vezme a nakúpi za to materiál na varenie, úhradu potravín väčšinou doplatí z bankového uctu. Ako mám zaúčtovať nákup týchto potravín, keď v podstate nikde mu tie prijaté stravné lístky nefigurujú. Mám to napočítal za celý rok, koľko minul stravných lístkov na nákup, prijať ich do pokladne? Alebo co s tým?
veronikasad
10.01.22,13:58
akože nefigurujú ? Predaj jedla, za ktoré zákazníci platia SL neblokuje ? Mal by mať samostatne evidovanú hotovosť a platbu SL.
Chobot
10.01.22,19:22
Podľa správnosti by mal tie stravné lístky vyúčtovať u spoločností, ktoré ich vydali a nie znovu za ne nakupovať. V praxi sa to ale bežne robí, aby nemali starosti s vyúčtovaním prijatých stravných lístkov.
december85
11.01.22,04:57
no nie všetok predaj jedla ide cez doklad, a takto bez dokladu prišiel aj k stravným lístkom...
december85
11.01.22,06:43
to viem :-) ale neviem, čo mám urobiť so stavom, aký som opísala...
Jana Motyčková
11.01.22,08:07
Ak to takto robí, zrejme to robí "neoficiálne", čiže zrejme neeviduje ani príjem stravných lístkov, a ani výdaj - či máte na bločkoch z obchodu napísané, že platil stravenkami? Ak to robí neoficiálne, tak oficiálne účtujjete iba peniaze. Ak to robí oficiálne, tak neviem, čo s tým, lebo tento postup nie je povolený.
december85
11.01.22,08:36
áno, presne tak, neeviduje príjem stravných lístkoch a na bločkoch z nákupov je rozpis, že platil stravnými lístkami....
Tweety
11.01.22,09:05
a tržba je zaevidovaná? Všimla som si, že si už napísala, že nie všetko sa eviduje v tržbách, no super, krátenie tržieb ale náklady by chcel? podvodník nie podnikatľ je to.
veronikasad
11.01.22,09:05
koleduje si o pokutu z DU - nepoužívanie RP, krátenie tržieb ... Ak je platitelom DPH, aj krátenie DPH.
Tu je každá rada "drahá"
Prečo to riešiš až teraz ?
veronikasad
11.01.22,09:07
vyššie píše "no nie všetok predaj jedla ide cez doklad, a takto bez dokladu prišiel aj k stravným lístkom"