adulik78
11.01.22,13:29
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je zmluva platná, ak som ju podpísala v deň, kedy som si šla obnoviť pozastavenú živnosť (SZČO), ale živnosť sa dá obnoviť až od nasledujúceho dňa, čiže tým pádom vznikla situácia, kedy je zmluva podpísaná skôr, ako je obnovená živnosť. Treba uzavrieť novú zmluvu s dátumom po obnovení živnosti, alebo je zmluva platná? Ďakujem.
kn-alka
11.01.22,12:35
vôbec nikoho to nebude zaujímať, zmluvy sa predsa môžu podpisovať pred dodaním.
adulik78
11.01.22,12:52
Aha, ešte upresním, že začiatok vykonávania činnosti je dohodnutý odo dňa podpisu zmluvy, ale teda IČO bolo pozastavené.
Tweety
11.01.22,12:54
V tomto bode je teda neplatná. Nemôžeš vykonávať činnosť, ak ešte tento deň nebola obnovená živnosť. Buď teda opravíte toto znenie alebo podpíšete novú zmluvu.
Mária27
11.01.22,18:22
Zmluva je platná od uzavretia. Ak nie je dohodnuté v zmluve nič iné, je zmluva účinná momentom jej uzavretia. Účinnosť zmluvy môže nastať aj neskôr ako jej platnosť, nikdy však skôr.

Platnosť zmluvy znamená riadne uzavretý vzťah. Účinnosť zmluvy znamená možnosť (už) sa domáhať práv a povinností v zmluve dohodnutých, alebo v zákone zakotvených, tiež uplatňovať práva a povinnosti upravené či vyplývajúce zo zmluvy,

Tvoja otázka zrejme je, či môžeš podpísať zmluvu skôr, ako máš obnovenú živnosť. Veľa zmlúv sa uzaviera platne a účinne, ale koná sa neskôr, platí sa až za vykonanú prácu a pod. Nepoznám síce obsah zmluvy, ale nevidím tu problém.
kn-alka
11.01.22,18:50
tak začneš vykonávať činnosť o deň neskôr