Andrejko 7
26.09.06,11:31
Ahojte poraďáci.

Chcem sa opýtať, či niekto neviete poradiť ako postupovať, keď potrebujem zrušiť s.r.o.-čku likvidáciou?

Ďakujem.
:)
Braňo
26.09.06,09:48
Nuž v prvom rade by mal spoločník rozhodnúť o vstupe do likvidácie (formou valného zhromaždenia) k určitému dátumu. Z hľadiska časového rozlišovania odporúčam nejaký posledný deň v mesiaci. K tomuto dátumu sa do 90 dní musí predložiť mimoriadna závierka daňovému úradu.
pavlavojtekova
16.11.06,16:20
Prosim o radu ako postupovať pri zrušení s.r.o. , ktorá od svojho založenia nevykazovala žiadnu činnosť, teda nemá žiadne pohľadavky ani záväzky, vklad spoločníkov bol rozdelený medzi konateľov spoločnosti. Spoločnosť bola založená v roku 2002. Ďakujem za odpoveď.
jaja99
16.11.06,17:42
pozri PORADCA 10/2006 strany 211-219. Je tam vysvetlený postup z pohľadu daní aj účtovníctva.
danda
19.11.06,21:36
Prosím o radu. Účtoval niekto spoločnosť (s.r.o.) v likvidácii? Bolo mi navrhnuté vykonávať likvidáciu. Neviem, ako a koľko sa platí likvidátorovi? Spoločnosť vstupuje do likvidácie k 1.1.2007. Mala by som ukončiť účtovníctvo od októbra 2006, včítane ročnej uzávierky a potom nasledne vykonávať likvidáciu. Spoločnosť nemá žiadny hmotný a nehmotný majetok, lebo ho vrátila nájomcovi, príp. predala. Má účet v banke, pokladnicu, pohľadávky a záväzky celkom asi 6.
Ďakujem za Vašu odpoveď.

Nikto mi neodpovie - neporadí? súrne.
Gugel
05.02.07,14:14
Ahoj poraďáci,

pripájam sa k téme likvidácia s.r.o. s nasledovným problémom. Firme v likvidácii ku dňu jej ukončenia vychádza zaplatiť daň z príjmu PO. Firma už však nemá finančné prostriedky ani majetok na úhradu dane. Čo s tým? Ako to korektne vysporiadať?

Ďakujem za všetky názory.