jarka184
12.01.22,09:49
Sme povinný vykonať ročné zúčtovanie za zamestnancov ak FO živnostník zrušil živnosť k 3.12.2021?
ďakujem
veronikasad
12.01.22,08:54
Ako chcete zamestnancom vyplatiť preplatky na dani? Pytas sa ako externá firma, ktora robila zivnostnikovi mzdy?
ivka70
12.01.22,09:42
a ako ked uz firma neexistuje?
Tweety
12.01.22,09:48
A kto im teda vyplatí mzdu za december v januári? Tú si od koho majú žiadať?
ivka70
12.01.22,09:52
otazka je ,ci este mal zamestnancov v decembri -ak im ukoncil PP korektne, tak to bolo skor .... ale aj tak vo februari uz nebude kam poslat ziadost ... on im ku koncu firmy doda potvrdenia o zdanitelnej mzde ....
neviem si predstavit, ze by skoncil napr. k 31.1.2022 a este v roku 2023 by musel robit RZD pre tych, co sa inde nezamestnali ...
Tweety
12.01.22,09:56
všetko je u niektorých naších podnikateľov možné, vd nie raz sú tú priam čudesné otázky, neukončili s nimi PP, nedostávali pásky, nemali potvrdenia o príjmoch atď Ak dostali potvrdenia o príjme zo ZČ, majú teda vyhraté a môžu podať DP ale čo ak tak tomu nie je?
Zadávateľka by mala doplniť info.
kn-alka
12.01.22,10:27
Ja pri ukončení PP z dôvodu ukončenia živnosti zamestnávateľa automaticky vystavujem potvrdenie o príjme a zamestnanci si podajú DP sami, alebo im urobí ročné zúčtovanie nasledujúci zamestnávateľ.
Katy a R
12.01.22,10:58
mala si tam napísať - že FO živnostník - zamestnávateľ!
Ja len teoreticky - že v zák. o DzP sa všade uvádza - v povinnostiach za-ľa, že "zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane" ... tak neviem. Ak už od 3.12. neexistuje - tak zrejme ani už nie je platiteľom dane, zrušil registráciu ? predpokladám, že potvrdenie o zd. príjme im určite vystavil?
Ak tých zamestnancov je len pár - tak im ako prejav dobrej vôle môžeš pomôcť s DP (a možnože ani nebude treba?)
Jarka 1
12.01.22,11:03
Katy, tiež som to ako ty. Urobila som zamestnancom DP.
jarka184
12.01.22,13:48
ďakujem za všetky odpovede a ospravedlňujem sa za formuláciu, ale pochopili ste to správne, jedná sa o FO - zamestnávateľa, ktorý ako správne predpokladáte už zrušil registráciu za platiteľa z titulu ukončenia živnosti. Všetci dostali potvrdenie. Ak budú chcieť ročné, spravíme im DP.
ďakujem za názory
J.