Matúš Demonko Kolek
12.01.22,20:39
Ahojte, vlastním kondenzačný kotol Motan asi 4 mesiace a teraz sa mi prvý krát stalo, že mi tlak vyskočil na 2,1 bar a neviem presne ako to znížiť na pôvodnú hodnotu 1,6. Stačí ak v jedno radiatore vypustim vodu ako pri odvzdušnení kým nepadne tlak? A musím vypnúť kotol, alebo to aj počas chodu môžem urobiť?

Ďakujem za odpoveď
Martuk
12.01.22,20:15
ak mas tento kotol 4 mesiace, tak to znamena, ze je v zaruke, takze volaj dodavatela, alebo servisaka. Ked tomu nerozumies a nevies, co s tym, tak na to nesahaj. Mozes narobit viac skody, ako uzitku a doplatis na to len ty.
Matúš Demonko Kolek
12.01.22,20:54
Nijak mi tento koment neporadil, zavolať servisaka hneď pri zvýšení tlaku nema zmysel, skôr som chcel vedieť ako znížiť tlak... Aj tak raz musím odvzdušniť
buchač
12.01.22,21:40
Matúš Demonko Kolek (Dnes 22:54) Nijak mi tento koment neporadil, zavolať servisaka
=========================
Poradil, neporadil....ale ak sa pozriem na ten kotol bližšie, tak si založil už tretiu tému ohľadom daného kotla.
https://www.porada.sk/t328979-kondenzacny-kotol-sa-vypina.html#post3209620
https://www.porada.sk/t329002-ako-nastavit-kondenzacny-kotol.html#post3209927
Takže kto si dal alebo nedal poradiť ?
Tiež by ma zaujímalo, že kde máš manuál ku kotlu. Ak mi chceš tvrdi%t, že si ho nedostal, tak sa mi to nechce veriť. Ale budiž, aj to sa stáva...takže na rade by bol net...ja som manuál ohľadom MOTANu našiel ani nie za minútu.

Takže jednoznačne volaj servis a nechaj si vysvetliť, čo a ako.
Matúš Demonko Kolek
12.01.22,21:54
Vieš o tom je táto stránka, aby sa ľudia pýtali a poradili, takže ak tu bude aj 100 otázok tebe to môže byť jedno... Ďakujem
ivka70
13.01.22,04:31
To mas sice pravdu, ale ked ti uz niekto poradi, bolo by fajn nekometovat to tym, ze ti to nepomohlo .... vyslovene tym odradzas inych od dalsich rad .... usetri nas takyh komentarov a najdi si specializovanu stranku na tvoj kotol ....

ja by som sa tiez poradila so servisakom, x krat mi uz po telefone poradil a ten aspon vie, o com je rec
buchač
13.01.22,08:02
Matúš Demonko Kolek (Včera 23:54) Vieš o tom je táto stránka, aby sa ľudia pýtali a poradili, takže ak tu bude aj 100 otázok tebe to môže byť jedno... Ďakujem
=======================
Mne je to na jednej strane šuma fuk, no na strane druhej ma to irituje.
Nie jeden tu totiž dá " problémovú otázku " a hajde, odpovedajte mi ...

...a ozaj, kritizuješ komentáre ??? Lenže tie sú také doplňujúce, nakoľko si otázku nedal komplet.
Takže ako je to s tým manuálom ?
Máš ho ? Stiahol si si ho z netu ? Študoval si ho ?
Niečo ti z neho dám ?

1.1.4 SYSTÉM KONTROLY TLAKU VODY
Tlak vody musí byť užívateľom pravidelne kontrolovaný. Tlak je zobrazený na LCD displeji (viď.
Obr.č.11, pozícia 13) a musí byť v rozmedzí 1-2 bary.
Ak tlak klesne pod 0.8 bar, zobrazí sa chybové hlásenie FO 01 a kotol sa zastaví. Ak tlak prekročí
hodnotu 3 bary, otvorí sa bezpečnostný ventil....

Ak tlak klesne pod 0.8 bar, zobrazí sa chybové hlásenie FO 01 a kotol sa zastaví. Ak tlak prekročí
hodnotu 3 bary, otvorí sa bezpečnostný ventil.

1.1.5 PRÍDAVNÉ FUNKCIE
Použitím vonkajšieho snímača teploty môže byť aktivovaná funkcia “ekvitermickej regulácie”
(nastavenie len autorizovaným servisným pracovníkom). V tomto prípade teplota výstupnej vody je
nastavená podľa vonkajších klimatických podmienok, zaisťujúc vysoký komfort a úsporu energií, keď kotol
pracuje v režime zimného obdobia podľa krivky ekvitermickej regulácie. (viď. obr. 9 ,kap. 5.3).

1.1.6 BEZPEČNÉ VYPÍNANIE KOTLA
V prípade, že zákazník zistí neprirodzený chod spotrebiča, ak chybové hlásenia pokračujú, alebo ak
hlásenia na spotrebiči su nezrozumiteľné, musí čo najskôr odstaviť kotol a čo najbezpečnejšie. Musí spraviť
nasledovné činnosti:
– Stlačiť STAND BY(Tlačidlo SW8 na ovládacom paneli ) a kotol sa vypne
– Odpojiť kotol od zdroja elektrickej energie(odpojiť zo zásuvky)
– Odpojiť prívod plynu uzavretím plynových ventilov
– Prerušiť obeh TÚV a studenej vody uzavretím ventilov
Po bezpečnom odstavení kotla musí zákazník zavolať autorizovaného predajcu/servisného technika
------------------------------------
Takže by som povedal....nekritizuj iných, radšej sa realizuj aj sám.
Keď tomu nerozumieš, tak problém nechaj na odborníkov...cez net toho veľa neopravíš (aj tak do toho nevidíš).