Jana 55
26.09.06,12:28
Kúpili sme budovu,ktorú pred tým ako začneme používať musíme prispôsobiť k prevádzke, čiže sa vykonávajú rôzne opravy.Kúpna zmluva však bude podpísana asi o 30 dní.Moja otázka znie:môžu byť zaradené do učtovníctva tieto opravy už teraz, aj keď budova bude naša až o 30 dní?
alušik
26.09.06,10:36
Keď tak nad tým uvažujem, ako chceš výdavky zaradiť do účtovníctva? Ako opravy a údržbu by som to asi veľmi neúčtovala, lebo budova nie je majetkom spoločnosti. Skôr mi to vychádza na účtovanie cez 042.
mimotemy Ja sa len čudujem, že ste sa do opráv vôbec pustili skôr, ako bola podpísaná kúpna zmluva. Čo ak by sa nepodpísala a majiteľ budovy by odmietol preplatiť výdavky na opravu budovy?
Braňo
26.09.06,10:36
V akej výške budú tieto náklady?Ja osobne by som kumuloval tieto náklady na 042 a zaradil potom na 022, ale až pri vklade nehnuteľnosti do katastra.
Jana 55
26.09.06,10:45
V akej výške budú tieto náklady?

Tie náklady budú vo výške najviac 150 tisíc.Budú to menšie oprávy napr.soc.zariadení,nové elekt.vedenie a podobne.Účtujeme v JU.
Jozef I
26.09.06,11:23
Tie náklady budú vo výške najviac 150 tisíc.Budú to menšie oprávy napr.soc.zariadení,nové elekt.vedenie a podobne.Účtujeme v JU.
Samozrejme opravy môžu ísť rovno do nákladov. Ale počkal by som, pokiaľ by budova nebola vaša. Ako môžete objednávať firmu na rekonštrukciu budovy, ktorá nie je vaša ???? To je ako keby som ja teraz objednal výmenu lektro. rozvodov u vás na firme. Mám na to právo? :confused: ;)
Jana 55
26.09.06,12:01
Viem,že to je trochu čudné opravovať budovu,ktorá ešte nie je naša,ale je to v poriadku.Predávajúci je blízka osoba takže až také hrozné to nie je.. Ďakujem