matejovie
15.01.22,21:09
Dobrý večer priatelia.

Vytvorila som hromadnú korešpodenciu , mám aktívny pdf mail merge, - akciu spúšťam cez word.

otázka: je možné aby každý príjemca mal svoje heslo na odomknutie pdf súboru, ktorý vygenerujem cez hromadnú poštu? Ak áno ako to nastavím?

Dakujem za rady.
misoft
15.01.22,22:39
Pokiaľ zahesluješ PDF - tak sa dá otvoriť len tým heslom, ktorým si ho zaheslovala. Takže by si musela rozoslať X PDF - každé s iným heslom pre X príjemcov - to by už poštový server vyhodnotil ako SPAM. Je to, ako keby tvoje auto, ktoré si zamkla svojim kľúčom, mohol otvoriť každý svojim kľúčom, každý iným - to sa tiež nedá.
matejovie
16.01.22,06:46
Dobre ráno Dakujem. Áno to s jedným heslom chápem????

Takze technicky neviem nastaviť x súborov x definovaných hesiel pre x príjemcov v hromadnej korešpondencii.

…Áno manuálne viem; ale ja mám takých súborov 3 tis. Dakujem
misoft
16.01.22,08:33
3000?
OMG!
To by už fakt poštový server vyhodnotil ako SPAM. 3000 adries a na každý rovnaký súbor - to je fakt SPAM.
Keď už, poslať na ich schránky a nech tam si to otvoria - len oni majú prístup do svojej schránky. Ale i tak - poštový server ti nepovolí dať hromadnú počtu v počte 3000 - niekde je to 10, inde 50 adries.
"Takze technicky neviem nastaviť x súborov x definovaných hesiel pre x príjemcov v hromadnej korešpondencii." - toto nikdy nenastavíš. Buď budeš posielať postupne podľa adresára a súbor bude zaheslovaný a príjemca bude VEDIEŤ heslo SÚBORU, alebo súbor uložíš niekam na nejaké úložisko s heslom pre prístup do neho + heslo súboru a dáš dobu na stiahnutie a príjemcovia si to budú musieť stiahnuť sami.
Veď i štátna správa posiela svoje súbory do schránok, kde má prístup len určená osoba. A to potom ani súbory nemusia zaheslovať.
Aby si pochopila: technicky NIE JE možné jeden súbor zaheslovať 3000 heslami naraz. Dá sa to len tak, že zasehluješ prvotný, potom zaheslovaný znova zahesluješ 2x zaheslované zahesluješ ďalším heslom.... do 3000 - ale to by niekto potom musel vedieť 3000 hesiel, aby sa dostal k JEDNÉMU súboru!
matejovie
16.01.22,08:38
Dakujem vám za odporúčanie a technické postrehy. Nakoľko nemám veľa skúsenosti v tejto problematike objasnili ste mi ho dostatočne.pekný deň.