chudaska
16.01.22,21:17
ahojte, ja to idem robiť teraz za SZČO, ktorá mi samozrejme dala doklady za celý rok 2021, zistila som že k 20.10.2021 sa mala registrovať za platcu DPH, mne je všetko jasné ohľadom priznania DPH, ale teraz mám skôr problem s rokom 2021, keďže časť roka mal byť už platcom DPH, ako poriešiť výdavky a príjmy, keď podám to mimoriadne priznanie DPH, mám ešte k 31.12.2021 upraviť nejako náklady? Ak si dodatočne uplatní napr. DPH z majetku, ktorý kúpil v roku 2021, mám už rovno odpisy teda počítať už len zo sumy bez DPH a čo náklady -napr. kúpil tonery v decembri, kedy už mal byť platitel DPH, v mimoriadnom priznaní si môže opdočítať DPH z týchto nakúpených tovarov ? Toto priznanie podáva až teraz v roku 2022, mám ešte upraviť výdavky k 31.12.2021 o sumu DPH, ktorú si uplatní pri mimoriadnom priznaní DPH? Nie je mi uplne jasné, čo s nákladmi roku 2021, keďže si ich uplatnoval v plnej výške, čiže aj vrátane DPH - nerozdeľoval bez DPH + DPH, nakoľko v roku 2021 platiteľ DPH nebol, hoci už časť roka mal byť. Ďakujem vopred za pomoc.

Ahojte, teraz prišiel list z FS, že platiteľom sa stáva až od 1.3.2022, tak to mimoriadne budem podávať až po skončení februára, aby som vedela vyčísliť sumu z faktúr?
ivka70
17.01.22,03:38
Presunute do samostatnej otazky