Nerghal
26.09.06,13:05
zdravim. daval som si pred polrokom zivnost ale zistil som, ze este nejake predmety podnikania by sa mi tam hodili, hlavne "obchod v ramci volnych zivnosti" ako mam postupovat pri pridavani noveho predmetu podnikania a budu za to nejake poplatky? dik!
Dana K.
26.09.06,11:15
No treba zájsť na ŽÚ, vyplniť tlačivo a zaplatiť poplatok. Ale v akej výške,to presne neviem.
zukana
26.09.06,11:15
Treba ísť na živnosť a zahlásiť, že chcete rozšíriť svoj predmet podnikania o ... Za každé rozšírenie je poplatok (kolok), ale teraz netuším koľko. A keď už si budete platiť za rozšírenie predmetu odporúčam zadať viac, aj keď sa vás to v súčastnosti netýka, ale čo ak v budúcnosti bude. Síce neviem, či existuje predmet ako "obchod v ramci voľných živností", ale odporúčam "maloobchod v rozsahu voľných živností", "veľkoobchod v rozsahu voľných živností", "predaj na trhoviskách? (v stánkoch, jarmoky,...)", "zásielkový obchod"....
camelfly
26.09.06,11:15
posielam ti sadzobnik zo zivnostenskeho, mozno ti to pomoze
sadzobník správnych poplatkov v živnostenskej agende.
Problematiku upravuje položka č. 148 zákona č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch takto:
* vydanie živnostenského listu – 1 000 Sk,
* vydanie koncesnej listiny – 2 000 Sk,
* žiadosť o nahliadnutie do živnostenského registra, za jedného podnikateľa – 50 Sk,
* výpis zo živnostenského registra, za jedného podnikateľa – 100 Sk,
* vydanie náhradného živnostenského listu alebo koncesnej listiny náhradou za stratený, zničený, poškodený alebo odcudzený list alebo listinu – 300 Sk,
* vydanie povolenia na vykonávanie funkcie zodpovedného zástupcu vo viac ako jednej prevádzkarni – 200 Sk,
* autorizácia inšpekčnej knihy – 50 Sk,
* za vykonanie zmien v živnostenskom liste a zmien v koncesnej listine – 100 Sk,
* zrušenie živnostenského oprávnenia na jednu alebo viac živností – 150 Sk,
* žiadosť o pozastavenie prevádzkovania živnosti alebo o zmenu pozastavenia prevádzkovania živnosti – 200 Sk,
* vydanie osvedčenia o vykonaní kvalifikačnej skúšky pred skúšobnou komisiou podľa osobitného predpisu – 200 Sk,
* vydanie potvrdenia o povahe a dĺžke praxe v činnostiach, ktoré sú živnosťou - 200 Sk,
* žiadosť o uznanie odbornej spôsobilosti občanov členských štátov Európskej únie na účely prevádzkovania živnosti v Slovenskej republike - 3 000 Sk,
* vydanie potvrdenia o tom, že v živnostenskom registri nie je zápis - 100 Sk.


len neviem ci pri doplneni nebudes znovu potrebovat vypis z registra trestov
Barbora.B
26.09.06,11:30
Pri doplnení je potrebný aj aktuálny výpis z registra trestov.
Nerghal
26.09.06,13:33
diky! este by ma zaujimalo ci sa mi to vobec oplati, pretoze rozsirit zivnost si chcem kvoli tomu, aby som potom mohol predavat cez internet (PayPal) a na koncertoch CDcka mojej skupiny... ci k tomu proste vobec treba mat nejaku zivnost alebo sa to nemusi. myslim tak predaj maximalne do 500 kusov po 300 Sk / kus
Barbora.B
27.09.06,04:38
Bude to tvoj príjem z predaja, takže je určite potrebné mať tento predmet podnikania zakotvený v ŽL.
Pri rozširovaní živnosti odporúčam rožšíriť ju o niekoľko predmetov naraz, pretože za každé ďalšie rozšírenie sa platí opäť poplatok.
Petra79
28.09.06,07:33
diky! este by ma zaujimalo ci sa mi to vobec oplati, pretoze rozsirit zivnost si chcem kvoli tomu, aby som potom mohol predavat cez internet (PayPal) a na koncertoch CDcka mojej skupiny... ci k tomu proste vobec treba mat nejaku zivnost alebo sa to nemusi. myslim tak predaj maximalne do 500 kusov po 300 Sk / kus

nie som si uplne ista, ale myslim, ze na takyto druh podnikania sa vztahuje autorsky zakon, takze odporucam prestudovat autorsky zakon...
Nerghal
02.10.06,06:37
ufff no kto sa ma v tom zakone vyznat :) nevie mi to niekto vysvetlit ze co alebo ako?:)