ivino77
19.01.22,20:26
Dobrý deň. Prosím vás viem mi niekto vysvetliť ako sa počíta PN čo sa hodín týka hodín keď pracujem na dvanásťhodinové zmeny v nepretržitej prevádzke? Zamestnávateľ mi počíta len 7,5 hod a rozdiel do 12 hod mi píše že mi chýba. PN sa počíta hodinovo aj cez víkend ?
veronikasad
19.01.22,19:31
Pýtaš sa na fond pracovného času, alebo výpočet náhrady príjmu počas PN?
ivino77
21.01.22,19:52
ako sa to počíta, keď človek odrobí trebars 5 zmien po 12 hod od začiatku mesiaca a do konca mesiaca musí na PN, neviem ako sa to počíta, či potom mu chýbajú hodiny, alebo má naviac, údajne sa PN počíta len 7,5hod
Katy a R
21.01.22,20:06
DPN (dočasná praceneschopnosť).
Zamestnávateľ platí prvých 10 kalendárnych dní náhradu mzdy a od 11-teho dňa platí soc. poisťovna nemocenskú dávku. Vždy je to za dni!
Samozrejme pre obidve dávky je presne stanovené, ako sa vypočíta VZ (vymeriavací základ), z ktorého sa dávka počíta. Orientačne - že aj tvoj zárobok da rozdelí na odpracované kalendárne dni - presnejšie dni rozh. obdobia. Takže ty veľmi hodiny nerieš .
polopatisticky: Ak si napr od 14.1. do 31.1. DPN - tak za 3 dni dostaneš NM vo výške 25% z VZ, za 7 dní dostaneš NM vo výške 55% z VZ a za 8 dní nemocenské zo SP vo výške 55% z VZ. Tie VZ sa môžu/nemusia líšiť a tiež niekedy zamestnávatelia dávajú viac % .
ak chceš presne k VZ - pozri z 461/2003 a z 462/2003
veronikasad
21.01.22,20:14
aký má týždenný fond pracovného času a kedy bol začiatok PN-ky ?
ivino77
24.01.22,13:31
Vďaka za ochotu no stále sa nechápeme, alebo sa neviem dostatočne dobre vyjadriť, príklad: odpracoval som od začiatku mesiaca 5 pracovných zmien po 12 hod, všetky čo som mal, Potom som ostal nečakane PN do konca mesiaca, zamestnávateľ mi odkázal že mi chýbajú hodiny a dal mi ich do mínusového konta, ktoré si mám nadrobiť keď prídem z PN, tomuto nerozumiem ako sa to počíta, a prečo som v mínuse keď som odrobil všetko čo som dovtedy mal odrobiť. Nejde mi o výpočet peňazí ale hodín, keď pracujem v 12 hodinovom nepretržitom cykle a PN sa potom počíta v 7,5 hodinovom cykle. Ako sa to rozpočíta na fond pracovného času v danom mesiaci a prečo mi majú chýbať hodiny. Keď som PN každý pracovný deň sa počíta 7,5hod do fondu pracovného času? Ako zistím aký je v tomto prípade týždenný pracovný fond?