donpatres
21.01.22,07:41
Bude u mňa brigádovať briggadnička, ale je to dosť špecifické. Bude sa jednať o natáčanie videí, pričom bude v nich priamo vystupovať. Ide skôr o edukatívne video, nie umelecké dielo. Váham aku zmluvu/dohodu s ňou podpísať. Bude totiť odmeňovaná za odpracovaný čas. Tak som rozmýšľal, že s ňou podpíšem zmluvu o vykonávan činnosti a zároveň licenčnú zmluvu, aby som mohol s videami potom pokojne nakladať. Je to dobrý ťah?
ivka70
21.01.22,07:33
jednaju sa babky na trhu o cene ....
Chobot
21.01.22,07:42
Licenčnú zmluvu? Tá sa robí, ak kupuješ už nejaké hotové dielo, na ktoré má autor autorské právo. V tvojom prípade ešte nie je dielo vytvorené.

Pozri tu, mohlo by ti to pomôcť zorientovať sa a uzatvoriť správnu zmluvu.

https://www.podnikajte.sk/dusevne-vlastnictvo/licencna-autorska-zmluva

Nepoznáme detaily, čo vlastne bude tá brigádnička robiť, prečo to robí (či to iniciovala ona, či ty potrebuješ tie videá a ona ich len vytvorí, či ich robí pre svoje potreby, či len pre tvoje, či si ich ponechá aj ona a pod.), ale možno by stačila obyčajná dohoda o pracovnej činnosti, kde predmetom činnosti bude vytvorenie školiaceho videa pre teba a v zmluve budú zakomponované aj klauzuly o právach a povinnostiach zmluvných strán. Tam by si dal, že ona len videá vytvorí pre teba a nesmie ich ona zverejňovať ani rozširovať. Max. by sa dalo dohodnúť, že si môže nechať kópiu pre svoje potreby.