yvica
23.01.22,14:33
prosím vás chcem sa opýtať, firma sa stala platcom dph 1.12.21, čiže idem robiť prvé dph, keďže mi doniesli doklady až teraz, ledva stihnem urobiť riadne dph. chcem sa opýtať odpočet dph pri registrácii, treba urobiť inventúru, súpis fa aj bločkov, a jednou sumou uviesť na r.30, môžem uviesť aj obstaranie auta, ktoré sa odpisuje? ale teraz otázka, nestihnem to v riadnom dp, môžem podať dodatočné a uviesť to tam? ďakujem
ivka70
23.01.22,13:43
Dodatočné podávas ako korekciu podaného riadneho.
Čiže podať podaj aj keď nebude úplne a potom môžeš dodatočným skorigovať.
yvica
23.01.22,13:53
to viem, že je korekcia, ale či to môžem aj v prípade že dopočítam dph na vrátenie pri registrácii, či nebude problém? ďakujem
ivka70
23.01.22,14:24
Prečo by mal byť?
veronikasad
23.01.22,16:43
teraz idu spätne robi inventúru k 30.11.2021 ? Takého klienta "pošli do prdele" alebo si to daj riadne zaplatiť ...
yvica
23.01.22,23:57
no, k 30.11 a to chýbajú ešte doklady za oktober aj november. lebo boli zvyknuti, že nie sú platci dph tak doklady doniesli raz za čas. no a čo je riadne zaplatiť, keď všetci by chceli spracovávať učto skoro zadarmo. ja asi robím všetko pod cenu.no a inventúru budem samozrejme robiť ja, ako by mala vyzerať, ešte som neuplatňovala dph pri registrácii, čiže do excel tabulky vypíšem všetky fa a bločky od začiatku roka aj odpočet za odpisované auto? a dph, ktorá mi výde uvediem do riadku 30? dakujem