natascha
26.09.06,13:37
Ahojte všetci poraďáci, čo takto podebatovať o novom akruálnom účtovníctve pre obce, PO a RO. Boli ste niekto na školení, ktoré organizovala UPJŠ Košice?
Mala som z neho zmiešané pocity.:mad:
natascha
12.10.06,05:42
Ahojte, neviem, kto prepísal názov témy. Naozaj sa jedná o AKRUÁLNE účtovníctvo. Názov ja prevzatý z angličtiny. Má platiť pre verejný sektor od 1. 1. 2008. Dôvodom zavedenia akruálneho účtovníctva je harmonizácia účtovníctva Slov. republiky s právom Európskej únie a s medzinárodne akceptovanými účtovnými štandardami.
Svetlana Steranková
22.01.07,09:13
Ahoj Natascha, mohla by si mi dať link na internet, kde nájdem informácie, aby som sa prihlásila na školenie k tomuto novému účtovníctvu, ktoré zobrazuje akruálny princíp.
Svetlana
Beata
22.01.07,09:21
Ahojte všetci poraďáci, čo takto podebatovať o novom akruálnom účtovníctve pre obce, PO a RO. Boli ste niekto na školení, ktoré organizovala UPJŠ Košice?
Mala som z neho zmiešané pocity.:mad:

Bola som na tom prvom školení, ale nič mi to nedalo... už je možnosť prihlásiť sa do druhého kola, to bude trojdňové školenie akruálneho účtovníctva. Na tomto školení by sa malo preberať toho viac a konkrétnejšie, snáď to bude dobré.

Ad Tvoj príspevok - máme zriadenú Poradu "Neziskové organizácie - neziskový sektor" => "Rozpočtové a príspevkové org." táto téma mala byť zaradená práve tam :) Tam je aj link na stránku organizátora školení, kde sa dá aj prihlásiť.
Beata
22.01.07,09:22
Ahoj Natascha, mohla by si mi dať link na internet, kde nájdem informácie, aby som sa prihlásila na školenie k tomuto novému účtovníctvu, ktoré zobrazuje akruálny princíp.
Svetlana
Nech sa páči: http://www.porada.sk/t33838-aktuality.html
Beata
22.01.07,09:24
Alebo jednoducho: http://uctovnictvo.science.upjs.sk (to len aby ste sa naučili chodiť do porady o rozpočtových a príspevkových org. ;) )
Svetlana Steranková
22.01.07,10:53
Ďakujem Beata, už som v tom zorientovaná, prihlásim sa na školenie, keď bude vypísaný termín. Ja som o tom nevedela, pretože ja nerobím účtovníčku, ale tiež to potrebujem vedieť k svojej práci.
StanaB
29.03.07,07:08
... ja som bola v Nitre, ale pocity mame rovnake...
neviem si to celkom dobre predstavit v praxi RO...
Lenuška
29.03.07,07:13
akruálne účtovníctvo

Čaká nás prevodový mostík k 1.1.2008 , to pribudne na nových témy na Porade. ;)
tamik
18.04.07,18:53
Bola som na školení sme príspevková ale som celkom spokojná a páči sa celý system zmien myslím že bude lepší a prehľadnejší a hlavne zmyznú tie neurčité 9 stovky v ktorých mám chaos doteraz, lebo ak sa na ne spýtam tak sa každý tvári múdro ale vysvetliť ? Ľutujem ale rozpočtovky jedno školenie im určite nič nedá budú musieť makať horšie ako príspevkové.
AntekaK
07.06.07,09:17
Ahojte, neviete aký je poplatok za tieto školenia?
Ďakujem.
kvet
07.06.07,11:35
Poplatok za školenie sa neplatí. Zamestnávateľ hradí len cestovné, stravné, resp. ubytovanie.

Pekný deň
Kaťa
13.06.07,16:00
Ahojte chcela by som povedať, že na prvom bola kolegyňa za obec a teraz v auguste idem ja za rozpočtovú organizáciu. Viem, že školenie prebieha celkom fajn a na konci sa robí nejaký test. neviem čo sa stane s tým kto ten test nespraví. A čo sa týka školení ma byť ešte jeden kde budeme spolu rozpočtovky s obcami. Bude sa to týkať učtovníckych vzťahov medzi organizáciami. tak neviem. Teším sa na to. Bude to veľká zmena?
Iška
18.06.07,08:10
Ahoj Kaťa, aj ja som sa chcela opytat, ci uz niekto nevie ako prebiehaju skolenia, prihlasila som sa na skolenie do Ziliny od 1.8 - 3.8.2007 a tiez nas upozornili, ze skolenie je zakoncene testom - skuskou. Ak sa niekto zucastnil skolenia pre RO zriadene obcou prosim napiste viac. Dakujem:)
škôlka
19.06.07,17:28
tá skúška, respektíve test je veľmi jednoduchý, viacmenej tí lektori veľmi pomáhajú, aby ten test urobil každý. Je tam 10 otázok a 6 musí byť správných a to určite urobí každý. Naozaj! Ja som už bolá 2 x , aj ako obec aj ako rozpočtová organizácia, ale nie som z toho veľmi múdra, čas ukáže o čom to bude a či to bude lepšie a prehľadnejšie
tamik
21.06.07,18:50
Ja som príspevková bola som hneď na prvom školení test bol jednoduchý
K tomu účtovníctvu sú to dosť veľké zmeny a ľutujem rozpočtovky mi ako PO účtujeme skoro ako podnikatelia ale čo viem rozpočtovky sú na tom horšie.Ak sa chce ešte niečo niekto opýtať môžem odpovedať ak budem vedieť
malalulu
22.06.07,05:47
Ahoj Kaťa, aj ja som sa chcela opytat, ci uz niekto nevie ako prebiehaju skolenia, prihlasila som sa na skolenie do Ziliny od 1.8 - 3.8.2007 a tiez nas upozornili, ze skolenie je zakoncene testom - skuskou. Ak sa niekto zucastnil skolenia pre RO zriadene obcou prosim napiste viac. Dakujem:)


Aj ja som sa prihlásila na ten istý termín, takže sa stretneme
babuška
01.04.08,17:15
Ahoj. Bola som na školení. Mám veľa informácií. Ale teraz naozaj neviem ako mám zaúčtovať rezervy na dovolenky. Vraj cez účet 428?
Katarína Bukátová
01.04.08,19:27
Ahoj, rezervy na nevyčerpané dovolenky a odvody sa účtujú hneď po prevodovom mostíku medzi prvými internými zápismi cez účet 428, máš dobré informácie
blazonko
02.04.08,07:34
Áno, ide to cez 428 (428/323). Len nezabudni k tomu doúčtovať 357/428.
matkaa
17.01.09,10:32
Prosím vás, kto má novšiu verziu programu AZUV ako je 2.1C?