richardes123
27.01.22,10:52
Zdravim,
mate niekto info z banky, co vsetko posudzuju pri ziadosti o hypoteku? Posudzuje sa napr. ci vlastnim nejake ine nehnutelnosti (napriek tomu, ze ich nechcem zalozit)? Kamarat mi vravi, ze sa oplati vybavit si kreditnu kartu v banke, ze potom ma clovek nejaky zaznam v uverovom registri a je to plus, neviete o tomto nieco?
Dakujem.

RH
veronikasad
27.01.22,09:58
Urcite plusom je ak mas ucet v banke a vidi tvoje príjmy zo zamestnania alebo podnikania (úhrady faktur)
ivka70
27.01.22,10:17
kreditna karta moze byt aj minusom, kedze vyska jej povolenia sa povazuje a poskytnuty uver ....
kazdopadne, informacie ti daju v konkretnej banke, niektore to mozu mat ako benefit pre nizsi urok ....
buchač
27.01.22,10:24
co vsetko posudzuju pri ziadosti o hypoteku?
------------------
Hlavne príjem = schopnosť splácať.

Posudzuje sa napr. ci vlastnim nejake ine nehnutelnosti (napriek tomu, ze ich nechcem zalozit)?
------------------
Mňa sa na to nepýtali...

Kamarat mi vravi, ze sa oplati vybavit si kreditnu kartu v banke
--------------------
Neviem o tom, že by bol súvis medzi hypo a kreditkou.

, ze potom ma clovek nejaky zaznam v uverovom registry a je to plus, neviete o tomto nieco?
----------------------
NECHCI mať záznam v tomto registri...nájdi si, o čom to je a uvidíš, že to plus rozhodne nie je.
richardes123
27.01.22,10:43
Ty asi myslis negativny zaznam o nesplateny zavazku nacas. Ale mozes tam mat aj zaznam o tom, ze si vsetko splacas tak ako mas a pre banku je to ista garancia, ze ak si vezmes uver, tak ho splacas. Kdezto ak tam nemas ziadny zaznam, tak to je pre nich trochu zahada. Takto mi to vysvetloval kamos.
buchač
27.01.22,11:18
richardes123 (Dnes 11:43) Takto mi to vysvetloval kamos.
================
No ja síce neviem, čo ti vysvetľoval kámoš...ale to mi je jedno. Ale toto platí :

Kreditná karta – z pohľadu banky ide o normálny úver, ktorý je rovnako evidovaný v úverových registroch a i keď má klient „kreditku doma v šuplíku“, tak banka berie klientovi do ťarchy celý úverový rámec z kreditnej karty. Väčšinou banka započítava 5% z úverového limitu karty ako mesačný výdavok klienta.
https://banky.sk/ake-vydavky-banka-skuma-pri-schvalovani-hypoteky/?pg=2

Čiže z tohoto pohľadu je kreditka skôr na škodu ako na osoh.
besttracker
27.01.22,20:01
ak mas v banke ucet,tak aj to ze platis z uctu kredity na online hrach,kasinach ,tak si pre nich extra rizikovy.... :-) odporucam kuknut na FB stranku Skryté výhody a nevýhody ,taka babenka tam rozobera z praxe veci ohladom aj hypotek...
duves
29.01.22,12:16
Je dobre využívať aspon nejaký revolvingový typ úveru (Kreditku, povolené prečerpanie). Banka si robí report z medzibankového úverového registra a žiadatel bez historie ma score = 0. Pri hypoteke ako pri každom inom úvere je rozhodujúci príjem, a samozrejme v neposlednej rade kolaterál (zabezpečenie). Rôzne hazardné aktivity na účte v tvojej banke, kde máš bú a aj žiadaš o hypoteku sú pre banku viditelne. Môžu mať dosah na schvaľovací proces.