Xazi
28.01.22,11:26
Po 6 rokoch mi od vcera PC hlasi , ze som sa stal obetou falosneho W 7 a pozadie monitora sa zacierni. W 7 mi v predajni nainstalovali nezakupen. 6 rokov ziadne problemy, az do vcera. Je mozne to nejako vyriesit ?
ivka70
28.01.22,10:28
Skusit antivirus?
dmc
28.01.22,10:30
Po 6-rokoch asi tazko nieco vyreklamujes. Predpokladam ze kupnu zmluvu kde mas uvedené že produkt obsahuje aj win7 asi nemas. Kup si druhotnu licenciu za15 - 20 € a budes mat k tomu fakturu aj seriove cislo produktu/licencie
Chobot
28.01.22,11:19
Podpora pre W7 sa skončila v januári 2020. Systém sa síce dá využívať, ale už nedostáva aktualizácie a postupne ti aplikácie prestanú fungovať, ako mne na Windows XP, lebo nebudú podporované pre W7.

Prečo ti prestala fungovať licencia neviem. Ale najjednoduchšie je prejsť na W10. Kúp si druhotnú licenciu, ako ti radí dmx. Ja tom takto upgradoval W XP na W 10 za 27 €. Licenciu n W10 som kúpil tu:

https://www.digisoft.sk/10-ms-windows-10

Licenčný kód dostaneš mailom do pár minút od kúpy.
Xazi
28.01.22,11:25
Nepotrebujem aktualizacie, len odstranit problem. Na druhom PC rovnaky W7 funguje bez problemov
Chobot
28.01.22,15:49
Máš licenčný kľúč (ten 20 miestny kód)?
Chobot
28.01.22,16:01
Klikni na ikonku "My computer" alebo "Tento počítač" ´pravým tlačítkom myši a klikni na voľbu Properties alebo Vlastnosti.

Zobrazí sa ti okno, kde na spodku bude časť "Aktivácia systému Windows" a tam bude uvedené, či je windows aktivovaný a ID kódu produktu.

Ak tam je uvedené, že windows nie je aktivovaný a Product ID nie je k dispozícii a ty nemáš pôvodný aktivačný kód, tak je zbytočné na čímkoľvek dumať - jednoducho máš neaktivovanú verziu windowsu a odstrániš to len tým, že si kúpiš aktivačný kód.

Ak máš pôvodný aktivačný kód, treba kontaktovať Customer support Microsoftu.
Xazi
28.01.22,16:14
Jasne, ze mam nelegalnu verziu. Ta ista vsak na druhom PC funguje bez problemov. Musi sa to dat niekde nastavit
Chobot
28.01.22,16:34
A ty sa čuduješ, že ti nefunguje nelegálna verzia???

Buď rád, že ti na tom druhom PC tú nelegálnu verziu ešte neidentifikovali a nezablokovali.

Snáď si nečakal, že ti niekto na Porade dá návod, ako fiktívne zlegálniť nelegálnu verziu Windowsu!
Xazi
28.01.22,17:06
Tu asi nikto nic rozumne asi neporadi. Tak musim znova W7 preinstalovat a davat pozor pri kazdom kroku co potvrdzujem
Chobot
28.01.22,17:17
Poradili sme ti v rámci zákonných možností.

Pozri si etiketu porady:

Zadávanie otázok
1.
.
.

7. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona.

Takéto veci sa musíš pýtať na iných fórach.
misoft
29.01.22,06:05
Xazi! Tu sa NELEGÁLNE veci neriešia!