wATAw
29.01.22,18:50
Dobry vecer, kamaratka bola uplne cely minuly rok nezamestnana a momentalne este stale je. V lete mala aj sobas. Jej manzel si ziada o rocne zuctovanie. Viem, ze z uradu prace potrebuje potvrdenie o zaradeni do evidencie uchadzacov a zo socialky doklad, kolko a kedy poberala podporu. Moja otazka je, ze ci je treba zdokladovat aj to, ze poberala sos dotaciu. Ak ano, kde ma o tento doklad ziadat? Na socialke, alebo na urade prace? Dakujem
veronikasad
29.01.22,17:53
ano, SOS dotácia sa zahrňa do vlastného príjmu manželky. Potvrdenie o vyplatenej výške by mal vydať Úrad práce.
Katy a R
29.01.22,18:51
podľa mňa ti stačí sobášny list (že koľko mesiacov bola manželkou) a doba evidencie na UPSVaR . Výšku príjmu ti manžel uvedie v žiadosti o RZD a svojím podpisom aj potvrdí - on za to zodpovedá! A keď už - tak tieto tebou spomenuté príjmy má vo výpise z účtu, keby bolo treba doložiť (prípadne doklad z pošty, ak nemá účet). A manželka možno má aj iný druh príjmu??? - nemôžeš vedieť! Ale manžel by o nich vedieť mal a mal by ich aj všetky uviesť v správnej výške (súčet) v tej žiadosti o RZD;)