Kováczová
31.01.22,13:40
Ako si bezpečne zablokujem prístup k otvoreniu môjho PC v práci? Máme kolegu, ktorý je zdatný v IT a nie raz sme ho "prichytili" ako sa nám "hrabe"v počítači. Ďakujeme.
ivka70
31.01.22,12:43
Nastavite si heslo uzamknutia plochy pocitaca a pri kadom odchode od pocitaca ho zamknente, odomknete nastavenym heslom.

https://support.microsoft.com/sk-sk/windows/prisp%C3%B4sobenie-obrazovky-uzamknutia-81dab9b0-35cf-887c-84a0-6de8ef72bea0
Kováczová
31.01.22,13:00
Takto to máme, všetci zaheslované, nemôže však tento zdatný IT nejako toto všetko obísť, keďže sme sa niekoľkokrát presvedčili, že použil argumenty, ktoré mohol získať výlučne len z našich PC.
ivka70
31.01.22,13:10
Pokial neziska nejako vase heslo, tak nie.
Zmente si hesla na komplikovanejsie, aby sa nedali okukat. A davajte si pozor pri ich zadavani.
Pochybujem, ze je kolega administrator vasich pocitacov, tam uz je pristup, samozejme, iny.

Pripade sa pozrite, ci nemate nastavene na disku ci na nejalkom adresari sherovany pristup, potom by sa vedel dostat k vam aj zo svojho pocitaca.
faro1
01.02.22,12:41
Pretože moja odpoveď nevystihovala radu na konkrétny problém kedy nebola do otázky naformulovaná zásadná informácia že " zdatný kolega " je ADMINISTRÁTOR tak som vymazal nepodstatné.
faro1
01.02.22,12:55
Je to práca administrátora za ktorú je platený.
ivka70
01.02.22,13:37
Zasa od kolegu bez administratorskeho pristupu k pocitacom, zasa az taky sofistikovany pristup nepredpokladam ....
faro1
01.02.22,13:51
Administrátor vo firme má neobmedzený prístup do firemných počítačov.
Kováczová
08.02.22,21:27
Ďakujem za odpoveď, probém je v tom, že "zdatný" kolega je zároveň administrátorom. Takže podľa všetkého vidí všetko v našich PC a my sme voči tomu bezmocní?
buchač
08.02.22,21:55
Kováczová (31.01.22 14:00) Takto to máme, všetci zaheslované, nemôže však tento zdatný IT nejako toto všetko obísť, keďže sme sa niekoľkokrát presvedčili, že použil argumenty, ktoré mohol získať výlučne len z našich PC.
-------------------------------
Kováczová (Dnes 22:27) Ďakujem za odpoveď, probém je v tom, že "zdatný" kolega je zároveň administrátorom.
=====================
Kde a v čom je problém ? Aké argumenty a ohľadom čoho sa vlastne týkajú ?

Zopakujem znova ?
Čo ak admin koná na pokyn šéfa ? Ono je tu jednoduchá pomoc.
Ak ste ho prichytili, tak sa predsa sťažujte.
Poznámka - v služobnom počítači nemajú čo robiť súkromné záležitosti....či ? Preštuduj si ..
https://revue.vsdanubius.sk/sites/default/files/Jana%20Kov%C3%A1csova%20-%20%20Ak%C3%A9%20s%C3%BA%20mantinely%20monitorovan ie%20pr%C3%A1ce%20zamestnanca%20s%20firemn%C3%BDm% 20PC.pdf
faro1
10.02.22,06:00
Treba si ale uvedomiť, že pracovný počítač slúži na výkon vašej práce vo firme. Administrátor má dôveru vedenia firmy, aby spravoval všetko čo súvisí s počítačmi a sieťami vo firme, je to jeho práca. Áno je to tak, všetko vidí a má to byť v prospech firmy. Mala si v otázke hneď napísať že je vo firme administrátorom. Administrátor má nastavené administrátorské heslo a vaše užívateľské je v hierarchii menej ako jeho a má ešte iné možnosti. Ak máte podozrenie že administrátor zneužíva informácie ktoré sa dozvedel z vašich pracovných počítačov tak informujte vedenie firmy. Ale ja to vidím tak že v pracovnej dobe sa venujete aj súkromným aktivitám a to vám vadí.
buchač
10.02.22,06:16
faro1 (Dnes 07:00) Treba si ale uvedomiť, že pracovný počítač slúži na výkon vašej práce vo firme. Ak máte podozrenie že administrátor zneužíva informácie ktoré sa dozvedel z vašich pracovných počítačov tak informujte vedenie firmy. Ale ja to vidím tak že v pracovnej dobe sa venujete aj súkromným aktivitám a to vám vadí.
=======================
TRI komentáre som napísal v podobnom duchu...TRI !
...dva mi niekto vymazal a ten posledný ostal.

Pritom je jasné, že o čo tu ide.
dmc
10.02.22,11:37
Pochop že v lokálnom PC - Admin = BOH -ma full prístup. Jedine že by si si dáta šifrovala -ale to je už o inom.
ivka70
10.02.22,12:03
Kazdopadne by ste mali mat smernice o ochrane firemnych dat ci dat zakaznika ..a ani administrator pocitaca nesmie len tak otvarat a preverovat taketo ulozene data, nech su kdekolvek.
Mozete si este ukladat subory zaheslovane. Ale prelomit heslo tiez nie je az take tazke - su na to rozne SW.. Musi byt aspon dostatocne komplikovane, aby sa sanca znizila.