marcik
26.09.06,17:22
Prosím o radu! Vzala som novú firmu ktorej budem robiť účt.jedná sa o SZČO ktorá ma zamestancov. lenže zistili sme problém za predchádzajúce obdobie vo výpočte odvodov zo miezd zamestnancov. Predchádz.ekonómka vôbec nepodávala výkazy a odvádzala poistné v nesprávnej výške. Takže mňa podnikateľ poprosil aby som spätne vypracovala odvody,aj opravné výkazy za celé obdobie aj doplatili chýbajúce poistné za celé obdobie. Výpočet poistného budeme robiť podľa toho ako boli vyplatené mzdy, teda podľa výplatných pások.Robím v Olympe poraďte mi ako na to.
veronika
26.09.06,15:46
Ja robim v Olympe tiez, myslim si, ze ak mas aj starsie verzie programu - t zn, ze si ho nekupovala v tomto roku, otvoris si obdobie, ktore potrebujes. Legislativa programu by mala byt z tohto obdobia a tym aj spravny vypocet.
Ak by bol problem, volaj KROS Zilina - cislo najdes priamo v programe, urcite ti poradia a nebude s tym ziadny problem.

--------
Veronika
marcik
26.09.06,16:13
ďakujem !!program som kupovala tento rok! ach! už som napísala aj do Krosu e-mail no uvidím!! mám hlavu v smútku!! Ďakujem!
marcik
27.09.06,05:14
prosím skúsi ešte niekto odpovedať?
Dav
27.09.06,06:20
Pokiaľ tých zamestnancov nie je veľa, dá sa to urobiť aj v exceli. Či v Krose, alebo ručne - je to "príjemná" zábava. Veľa šťastia a trpezlivosti.