janulka5595
03.02.22,05:39
Ahojte, zachytila som info ohľadom kurzarbeitu, so mzdami som len nedávno začala, kvôli dcére s autizmom, ktorá už prácu nezvláda, a toto je pre mňa španielska dedina.

Treba mať podpísanú tú dohodu s kompletne všetkými zamestnancami? Ak by náhodou došlo k takej situácii, aby sme potom na nich mohli žiadať o tú dotáciu?

Keď sa teraz prihlásim do epobočky Sociálnej poisťovne, ten kurzarbeit mi automaticky doplnilo k trom zamestnancom, ale neviem, prečo len k trom? A prečo automaticky? Dá sa to niekde prednastaviť?

Vedeli by ste mi niekto "polopatisticky" vysvetliť, čo z toho pre mňa vyplýva, a čo treba ešte okolo toho vybaviť?

Dopredu nemožno vedieť, aká bude situácia, či nám náhodou nezatvoria prevádzku.

Ak dobre rozumiem, tak na tých zamestnancov, s ktorými je podpísaná táto dohoda, a v SP majú označený ten kurzarbeit, tak sa platia odvody "po novom" sa presunie to 0,5% na poistenie podpory práce v skrátenom čase?

Viete prosím niekto, ako to nastaviť v programe MRP?

Ďakujem Vám vopred za všetku pomoc..
avalik
03.02.22,06:51
Tyka sa to len zamestnancov - pravidelny prijem a dohodarov prihlasenych v SP kodmi pre DoBPS a DoPC

U tychto musi byt spravne uvedene v RLFO - oddiel 5, ci su zamestnanci v pracovnom pomere (podla zakonnika prace) alebo statnozamestnaneckom pomere alebo inom pomere alebo ide o zmluvu o profesionalnom vykonavani sportu.

Ak tam uz u niektorych je uvedene ano pri kurzarbeit, tak ten PP, ci sport boli vyznacene v RLFO v minulosti

musite pomaly citat co pise SP na stranke a co pise v emailoch, je to celkom zrozumitelne, len treba citat to co tam je napisane a nie to co chcem citat ja ;)
janulka5595
03.02.22,07:25
Ďakujem pekne, máme všetkých zamcov pravidelný príjem, u nich je iba pri troch vyznačený kurzarbeit. Ako to opraviť v SP aby teda boli všetci, nakoľko všetci sú v prac. pomere podľa ZP.
Máme aj dvoch na dohodu o prac.činnosti pravidelný príjem s uplatnenou výnimkou (dôchodci), ale u nich nám to neukazuje..
avalik
03.02.22,07:29
u zamestnancov na PP podať RLFO zmena, kde vyznacit - PP
dohodari, bez zmluvy o sporte - nic

tak to pise SP na stranke aj v emailoch - citat
janulka5595
03.02.22,07:33
Mám to prečítané, len nerozumiem, nakoľko vo všetkých RLFO (prihláškach) bolo pri zamestnancoch na prac.zmluvu pravidelný príjem zaznačené, že je to pracovný pomer. U všetkých rovnako typ poistenej fo "1". U dohodárov typ poistenej FO "?" len otáznik. Ale už to financovanie kurzarbeit mi ukazuje "áno" iba pri poseldných troch najnovších PP.
Jana Motyčková
03.02.22,07:41
dohodárov sa to netýka